Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Tężnia będzie nieczynna w przyszłym tygodniu

Facebook Twitter

Niedawno został otwarta, a już miasto zapowiada jej zamknięcie. Tężnia w Żorach będzie nieczynna we wtorek i środę (11-12.07.).

tężnia
fot. UM Żory

Tężnia będzie nieczynna

Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji powodem niedostępności obiektu będzie wymiana solanki, potrzebna jest więc przerwa technologiczna. Przypomnijmy, w obiekcie stosowana jest solanka z Zabłocia, o największej na świecie zawartości jodu.

Żorska tężnia znajduje się w Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej. Ma kształt okręgu o średnicy aż 30 metrów i wysokość 7 metrów. Na koronie tężni znajduje się ścieżka spacerowa, z której można podziwiać okolicę. W sercu tężni można nie tylko zrelaksować się wdychając solankową mgiełkę, ale również podziwiać multimedialną fontannę, która zapewnia efekty świetlne i dźwiękowe.

fot. UM Żory

Tężnia solankowa powstała w ramach przebudowy Parku Staromiejskiego przy ul. Rybnickiej, która jest częścią projektu pn. „Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach”. Zadanie było finansowane w ramach pożyczki rewitalizacyjnej na realizację projektu inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023