Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory zachęcają do kompostownia. Można uzyskać obniżkę opłat za wywóz odpadów

Facebook Twitter

Dla mieszkańców deklarujących kompostowanie bioodpadów w przydomowych kompostownikach, miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zawiera zwolnienie w wysokości 2,00 zł od 1 mieszkańca i wynosi 23 zł od osoby.

fot. pixabay.pl

Skorzystanie z ulgi podlega kontroli na mocy art. 4b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz.U. z 2021 r., poz. 888 ze zm.). Więcej informacji udziela Zespół Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Żory (tel. 32 43 48 140 lub 141).

Odpady ulegające biodegradacji to zarówno odpady kuchenne (takie jak stary chleb, skorupki jaj, obierki, skórki, ogryzki, łupiny orzechów, resztki produktów mlecznych, resztki żywności, fusy po kawie i herbacie oraz zużyte ręczniki papierowe, serwetki i chusteczki higieniczne) oraz odpady zielone (skoszona trwa, liście, gałązki krzewów, rośliny doniczkowe oraz kwiaty ogrodowe).

Do odpadów ulegających biodegradacji nie wrzucamy: ziemi, popiołów, gruzu, płynnych odpadów kuchennych, odchodów zwierzęcych a przede wszystkim kości, które stanowią pozostałości po sortowaniu i winny trafić do pojemnika/worka na odpady zmieszane.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023