Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Życzymy 200 lat!

Facebook Twitter

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy Państwu stulatkę Annę Waniek. 3 sierpnia Pani Anna w gronie rodziny i przyjaciół świętowała setne urodziny. Dzisiaj (5.08.) przyjęła najlepsze życzenia zdrowia, sił i pomyślności od zastępcy prezydenta Raciborza Michała Fity i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyny Kalus.

Pani Anna jest bardzo pogodna. Wokół siebie ma dzieci. Odwiedzają ją wnuki i prawnuki. Jeszcze do niedawna dużo pracowała w ogrodzie i przyrządzała rodzinne obiady. Własne uprawy jarzyn i owoców niejednokrotnie ratowały ją i jej dzieci od głodu w ciężkich czasach. Ogród to nadal jej oczko w głowie. Pracuje w nim tyle, na ile pozwalają jej siły.

Urodziła się w 1920 roku w Nieboczowach. Jako młoda dziewczyna, najstarsza z siódemki rodzeństwa, w wieku 14 lat pojechała za chlebem do Katowic. Tam przez sześć lat pracowała i mieszkała w przedszkolu. Z powrotem do Raciborza sprowadził ją nakaz pracy. W domu, w którym mieszka do dziś opiekowała się starszą panią. Zakochała się w jej najmłodszym wnuku.

– informuje oficjalna strona Raciborza.

Z tej miłości zrodziło się małżeństwo i dwójka dzieci. Pani Anna z mężem nie mieli zbyt wiele czasu, by się sobą nacieszyć. Rozdzieliła ich wojna, a później choroba. Tę walkę mąż Pani Anny przegrał. Nasza bohaterka całe życie musiała ciężko pracować. Czy to w polu u miejscowych rolników, w międzyczasie doglądając swoje pociechy, czy to na linii frontu – kopiąc okopy. Większą część swojego zawodowego życia przepracowała w Zakładzie Elektrod Węglowych. Doczekała się 3 wnuków i 4 prawnuków. Jej dom dzisiaj to miejsce rodzinnych spotkań. Relacje z bliskimi, ich wsparcie i obecność dodają stulatce sił każdego dnia. Życzymy jubilatce i jej rodzinie wszystkiego co najlepsze!

Do życzeń dołącza się także redakcja Radia 90.

Czytaj także:

To są urodziny! Najlepsze życzenia dla 100-latki z Zebrzydowic

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj