Piłkarską wiosnę zaczęli jesienią. I wygrali

W miniony weekend piłkarze II ligi rozegrali pierwszą kolejkę spotkań rundy wiosennej. Energetyk ROW Rybnik wygrał wyjazdowe spotkanie z Rakowem Częstochowa 2:0. Gole na wagę trzech punktów strzelili, najpierw w 22 minucie Szymon Sobczak a później na 7 minut przed końcem spotkania Michał Płonka.

Z postawy zespołu zadowolony był trener rybniczan, Marcin Prasoł:

Dzięki wygranej ROW utrzymał drugie miejsce w tabeli. W piątek (28.11.), w ostatnim w tym roku meczu rybniczanie zagrają u siebie z liderem Rozwojem Katowice.

Raków Częstochowa – KS Energetyk ROW 0:2 (0:1)

Bramki:
22’ Sobczak (ROW), 83’ Płonka (ROW)

żółte kartki: Fonfara, Borovićanin (ROW), Pawlusiński, Kowalczyk (Raków)