Rybnicka szpadzistka Anna Mroszczak Mistrzynią Europy Juniorek

Zawodniczka RMKS-u Rybnik wywalczyła tytuł wraz z koleżankami w turnieju drużynowym. Podczas czempionatu w izraelskiej Jerozolimie nasze szpadzistki były bezkonkurencyjne. Dodajmy, że na tych samych mistrzostwach złoty medal z drużyną kadetów wywalczył zawodnik Górnika Radlin, Daniel Marcol.

Rozstawione z numerem 1 Polki, w pierwszej rundzie miały wolny los, w drugiej pokonały Szwajcarię, w półfinale Rosję, a w walce o złoto jednym trafieniem wygrały z Włoszkami. Przypomnijmy, że Anna Mroszczak walczyła podczas mistrzostw zarówno w kategorii kadetek jak i juniorek. Indywidualnie wśród kadetek zajęła siódmą lokatę, a z drużyną była szósta. W turnieju indywidualnym w gronie starszych od niej zawodniczek, w kategorii juniorskiej została sklasyfikowana w połowie stawki, na 52 miejscu.