Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

11 nowych karetek trafi do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, dwie z nich do naszego regionu

Facebook Twitter

Nowe karetki to tak zwane ambulanse typu C. To pojazdy bazujące na Mercedesach Sprinterach, z silnikiem diesla, o mocy ponad 230 koni mechanicznych. Takie auto kosztuje nieco ponad 300 tysięcy złotych ale każde z nich zostanie oczywiście przystosowane do zadań medycznych.

Pogotowie ratunkowe w Żorach

Po takim zabiegu wraz zabudową i wyposażeniem medycznym wartość pojazdu rośnie dwukrotnie (ok. 616 820 zł brutto). W każdej karetce znajdą się między innymi: nosze medyczne wraz z transporterem, kardiomonitor, respirator, pompa infuzyjna, ssak elektryczny, krzesełko kardiologiczne, zestaw butli tlenowych, deska ortopedyczna, nosze podbierakowe oraz pedimata, czyli system transportu pacjentów pediatrycznych.

Firma, która zaadoptował pojazdy udziela na nie 24-miesięcznej gwarancji. W tym czasie wykonuje wszystkie naprawy i wymiany eksploatacyjne.

Dodajmy, że zakup nowych karetek był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Województwa Śląskiego. Samorząd wojewódzki przeznaczył na ten cel 6 milionów 740 tysięcy złotych, pozostała kwota ponad milion 600 tysięcy złotych pochodził ze środków własnych pogotowia.

Uroczyste przekazanie ambulansów dziś (28.12) o godz. 11.00 w siedzibie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Nowe karetki trafią do Katowic, Pyskowic, Tarnowskich Gór, Zabrza, Jastrzębia- Zdroju, Chorzowa, Łan, Mysłowic i Suszca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024