Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

22. edycja Kina na Granicy odwołana: „Nie o taki żółty nam chodziło”

Facebook Twitter

Jak piszą organizatorzy przeglądu filmowego, przygotowywanego w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, odwołują spotkania z fanami kina, z powodu obostrzeń, jakie na region nakłada rząd. "Nie o taki żółty nam chodziło"- piszą odwołując się z koloru, jaki towarzyszy przeglądowi w ich logo. 22. „Kino na Granicy” miało pierwotnie odbyć się w maju, to największy przeglądu filmów z Polski, Czech i Słowacji. Odbywa się od 1999 roku w Cieszynie.

fot. kinonagranicy.pl

22. edycja Kina na Granicy miał się odbyć w terminie od 21 do 26 sierpnia. Imprezę odwołano w czwartek (6.08.) po tym jak Ministerstwo Zdrowia ogłosiło powrót obostrzeń w powiatach, w których jest najwięcej zakażeń koronawirusem. Powiat cieszyński jest w strefie żółtej.

Żółty kolor towarzyszył nam od początku organizacji Przeglądu Filmowego Kino na granicy. Wywoływał radość i dodawał energii do działania, zwłaszcza w trudnych chwilach narodowej kwarantanny i niepewności organizacyjnej. Teraz na żółto na mapie opublikowanej w czwartek rano przez polskie Ministerstwo Zdrowia “zaświecił się” nasz powiat cieszyński.

– piszą organizatorzy w oficjalnym komunikacie na stronie Kina na Granicy:

Na razie jesteśmy żółci, ale nie mamy pewności, czy w kolejnych dniach pogranicze nie zabarwi się na czerwono, co – wg nowych zasad resortu zdrowia – skutkowałoby całkowitym zakazem organizacji imprez w regionie. Ponadto kolor żółty narzuca na nas konieczność zredukowania liczby publiczności do 100 osób w sali. Nie będziemy zatem w stanie zapewnić wszystkim naszym widzom miejsc w kinie. Sytuacja w Czechach również nie ulega poprawie – w przygranicznych powiatach dochodzi do wzrostu zakażeń.

Od soboty (8.08.) w powiecie cieszyński, tak jak w całej strefie żółtej, wprowadza się nowe obostrzenia także na imprez kulturalnych, to m.in. wprowadzenie limitu liczby widzów w salach kinowych maksymalnie do 25% wszystkich dostępnych miejsc. W strefie czerwonej będzie obowiązywał zakaz wydarzeń kulturalnych i pokazów kinowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj