Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

48 miejsc czeka na przedszkolaków z Pawłowic. Jak zgłosić dziecko do placówki?

Facebook Twitter

Na kolejny rok szkolny gmina przygotowała blisko 700 miejsc w swoich placówkach. Po przeprowadzonym w marcu naborze okazało się, że miejsce znajdzie się dla blisko 50 dzieci.

fot.pawlowice.pl

Tłok przy przyjęciach do przedszkoli to już historia, bo w ostatnich latach gmina mocno zainwestowała w swoją infrastrukturę, rozbudowując 3 placówki: dwie w samych Pawłowicach i jedną w Warszowicach. W tej chwili wyczerpany limit mają jedynie przedszkole w Pielgrzymowicach i w Golasowicach. Zainteresowani rodzice mogą zgłosić się bezpośrednio do wybranej placówki.

W ostatnich latach, w ramach inwestycji prowadzonych przez gminę, sukcesywnie rozbudowywano i modernizowano przedszkola: „W Modrzewiowym Ogrodzie” w Osiedlu Pawłowice, Publiczne Przedszkole nr 1 w Pawłowicach i przedszkole w Warszowicach. Tworzenie dodatkowych przestrzeni dla przedszkolnych grup spowodowało, że w tegorocznym naborze gmina zaoferowała 700 miejsc dla dzieci rodziców, którzy chcieliby skorzystać z wychowania i opieki przedszkolnej.

fot.pixabay.com

Wprawdzie nabór do przedszkoli zakończył się w marcu, ale do wykorzystania pozostało jeszcze 48 wolnych miejsc. Oznacza to, że rodzice, którzy dotychczas nie zdecydowali o zapisaniu dziecka do przedszkola, nadal mogą to zrobić. Po 15 miejsc mają dwa przedszkola w Pawłowicach („W Modrzewiowym Ogrodzie” i PP1), siedem miejsc czeka w zmodernizowanym przedszkolu w Warszowicach i 11 w Krzyżowicach. Wyczerpany limit mają jedynie przedszkole w Pielgrzymowicach i w Golasowicach. Zainteresowani rodzice mogą zgłosić się bezpośrednio do wybranej placówki.

Przypominamy, że wszystkie publiczne przedszkola w gminie Pawłowice są bezpłatne, a rodzice ponoszą tylko koszt tzw. wkładu do kotła, jeżeli zdecydują się korzystać z posiłków (śniadania, obiady, podwieczorki). We wszystkich przedszkolach dzieci uczą się też języka angielskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj