Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Administracja publiczna przechodzi w tryb pracy zdalnej

Facebook Twitter

Za sprawą rozporządzenia antycovidowego premiera RP, od dzisiaj (03.11.) administracja publiczna przechodzi w tryb pracy zdalnej. Początkowo przepis miał obowiązywać od 2 listopada, ale niezbędne były dalsze ustalenia.

Decyzja zasadniczo wprowadza pracę zdalną w urzędach i jednostkach organizacyjnych, ale ich kierownicy mogą ustalić szczególne rozwiązania w sprawach pomocy obywatelom i bieżącej podstawowej obsługi. Załatwienie części spraw w sposób zdalny nie jest możliwe. Nadal będzie można rejestrować nowe podmioty gospodarcze, czy prowadzić obsługę inwestycji, czyli np. przetargi i pozwolenia na budowę. Odroczone zostaną na ten czas terminy spraw i procedur administracyjnych, jeżeli nie da się ich dotrzymać w trybie pracy zdalnej. W istocie oznacza to też liczne opóźnienia.

W sprawie pracy zdalnej w urzędach, będzie jeszcze nowe precyzyjne rozporządzenie w najbliższych dniach. Ogólne zalecenie jest takie, że wszyscy urzędnicy którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie. Regulacja ma obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie z możliwością przedłużenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj