Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Akademia Aktywnego Seniora w Rydułtowach znów działa

Facebook Twitter

Co słychać u seniorów w Rydułtowach?  W programie popołudniowym w Radiu 90 pytaliśmy o wznowione zajęcia w Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+, która ruszyła po przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa.

Seniorzy wrócili do zajęć, przygotowanych w reżimie sanitarnym, to zajęcia na basenie, aerobik na sali gimnastycznej,  spotkania w świetlicach integracyjnych przy ul. Obywatelskiej 50/2, ROSIR-u przy ul. Bema 126c oraz Oratorium św. Józefa– wymienia Marek Wystyrk ze Stowarzyszenia Moje Miasto, które organizuje czas dla seniorów od 2014 roku:

Myśmy celowali na początku rekrutacji, że będziemy mogli w tym roku do akademii przyjąć 100 osób, z pewnymi obostrzeniami, a po 1,5 tygodnia mieliśmy już 150 zgłoszeń i one ciągle do nas napływają. Działamy!
Radio 90: Musieliście dużo pozmieniać w tym harmonogramie zajęć, żeby obostrzenia były zachowane?
Musieliśmy się dostosować do placówek, w których realizujemy zajęcia, czy ruchowe czy na basenach, musieliśmy ograniczyć liczbę osób jednorazowo przebywających na zajęciach, jak również zajęcia świetlicowe musieliśmy podzielić na grupy mniejsze, by dostosować się do zaleceń.

Nareszcie- mówili seniorzy, gdy tylko wróciły dla nich zajęcia świetlicowe w świetlicy przy ulicy Obywatelskiej w Rydułtowach:

To jak bardzo byli spragnieni zajęć i wyjścia z domu pokazują słowa, kiedy otwierali drzwi świetlicy i mówili „No, nareszcie.” Byli spragnieni tego i ten cas izolacji nie wpływał dobrze na ich psychikę, co bardzo często podkreślali. Cieszą się, że wrócili do swoich codziennych zajęć.

Z Markiem Wystyrkiem ze Stowarzyszenia Moje Miasto w Rydułtowach rozmawiała Małgorzata Kmieciak.

Celem poprawy bezpieczeństwa seniorów Stowarzyszenie zapowiada również spotkania z policjantami, strażnikami miejskimi i strażakami.Zachęca też do zgłaszania swoich pomysłów:

U nas w Akademii, każdy senior ma możliwość wyboru a także zgłoszenia własnej inicjatywy ciekawych zajęć czy zaproszenia konkretnego prelegenta. My zapewniamy organizację i całkowitą bezpłatność udziału w wybranych zajęciach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj