Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja „Prędkość” na żorskich i wodzisławskich drogach

Facebook Twitter

Akcja prędkość na żorskich drogach. To kolejna w tym tygodniu, we wtorek (24.05.) w czasie podobnych działań wpadło 44 kierujących. Dzisiaj (27.05.) mundurowi w Żorach prowadzą działania prewencyjne, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Fot. zory.policja.gov.p

To już kolejne w tym tygodniu działania ukierunkowane na reakcję względem kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość. W trakcie przeprowadzonych w miniony wtorek mundurowi ujawnili aż 61 kierujących łamiących obowiązujące przepisy, a 44 z nich ukaranych zostało za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kierujący powinni się spodziewać wielu punktów pomiarów prędkości, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. Podobna akcja także dziś na drogach powiatu wodzisławskiego.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość, generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policja apeluje o rozsądek i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze.

Ryzykowne zachowania i brawura mogą prowadzić do tragedii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024