Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Alkomat? Zero! Co innego pokazał narkotest

Facebook Twitter

Rybniccy policjanci ze specjalnej grupy "SPEED" W Czerwionce- Leszczynach zatrzymali kierowcę seata pod wpływem środków odurzających.

Policjanci rybnickiej grupy Speed patrolowali rejon Czerwionki-Leszczyn. Przed godziną 22.00 na ulicy Ks. Adolfa Pojdy mundurowi dostrzegli osobowego seata, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 26 km/h. W związku z tym policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 22-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Policjanci zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości dokonali sprawdzenia narkotesterem. Tester wykrył możliwą zawartość amfetaminy i metaamfetaminy w ślinie mężczyzny, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań.

W efekcie mężczyzna został ukarany mandatem karnym za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń, a jego samochód osobowy został odholowany na parking strzeżony. Pasażer pojazdu, to znany policjantom 28-latek, który pod koniec marca br. miał zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem środków odurzających.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021