Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ania z Zielonego Wzgórza łączy pokolenia! Rodzinny konkurs wiedzy w bibliotece

Facebook Twitter

Rudowłosa, piegowata i gadatliwa. Ania z Zielonego Wzgórza to z pewnością postać kultowa a z książkami Lucy Maud Montgomery dorastały kolejne pokolenia. Chcąc przypomnieć losy Ani, raciborska biblioteka zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie wiedzy.

Choć trudno w to uwierzyć, rudowłosa Ania znana jest czytelnikom od ponad 110 lat! Jak to z tak popularnymi postaciami bywa, pojawiła się ona także na ekranach i na teatralnych scenach. Teraz powraca do raciborskiej biblioteki w ramach konkursu „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty?”.
Uczestnikiem konkursu może być drużyna rodzinna dwu lub trzyosobowa, w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Konkurs odbędzie się 4 kwietnia 2020 roku o godz. 10.00 w EURECE przy Kasprowicza 12. Pytania będą przygotowane na podstawie „Ani z Zielonego Wzgórza” w tłumaczeniu Agnieszki Kuc (Wydawnictwo Literackie).
Regulamin i formularz zgłoszenia dostępne TUTAJ.Raciborska biblioteka przypomina także wszystkim Potteromaniakom o konkursach plastycznym i wiedzy. Na ten pierwszy prace (ilustracje, kukiełki, pacynki i prace komputerowe tematycznie związane z bohaterami serii „Harry Potter”) można składać do 29 lutego. Konkurs wiedzy z kolei odbędzie się 24 marca. Pytania obejmą wszystkie siedem tomów cyklu: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Harry Potter i Czara Ognia”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lipca 2020