Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Apteki w Skoczowie – w nocy nie kupisz lekarstwa

Facebook Twitter

Chcesz kupić leki w nocy? Musisz jechać do innego miasta. To problem mieszkańców Skoczowa, w którym nie ma ani jednej apteki, która dyżuruje nocą.

Apteki w Skoczowie
Fot.pixabay.com

Apteki w Skoczowie mimo powiatowego harmonogramu dyżurów, nie pracują dłużej niż do godziny 20.00

Żadna z aptek nie chce podjąć się pełnienia dyżuru nocnego

– tak pisze starosta cieszyński Mieczysław Szczurek do burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko. Ten wystąpił do powiatu z tym problemem. Bo to właśnie powiat ustala nocna i świąteczną siatkę dyżurów punktów aptecznych. Jak pisze starosta –

Odmowa w tym zakresie wynika w głównej mierze z uwarunkowań ekonomicznych. Apteki na terenie Skoczowa zabezpieczają potrzeby mieszkańców do godziny 20:00 i aptekarze zwracają uwagę, iż nie mają wystarczającej liczby personelu do obsady w godzinach nocnych, podkreślając, iż koszty zatrudnienia farmaceutów są całkowicie nieadekwatne do znikomego zainteresowania świadczeniami apteki podczas dyżuru nocnego.

Jak zaznacza starosta –

Rada Powiatu w drodze uchwały określa rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu, w tym harmonogram dyżurów, jednak żaden przepis nie przewiduje możliwości i środków egzekwowania realizacji tego obowiązku. Z drugiej strony, aptekarze kwestionują w ogóle zasadność istnienia dyżurów nocnych.

Obecnie Powiat Cieszyński posiada jedną aptekę w Cieszynie, która pełni dyżur całodobowy i zabezpiecza mieszkańcom powiatu dostępność do świadczeń w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023