Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Areszt za rozbój w Radlinie

Facebook Twitter

Areszty za rozbój i naruszenie nowych przepisów prawa. Chodzi o dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju na 21-latku w Radlinie. Sprawcy pobili chłopaka i zabrali mu telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Radlinie. Patrol z komisariatu został wezwany na ulicę Rymera, gdzie w rejonie sklepu miał zostać pobity mężczyzna. Na miejscu personel przekazał policjantom, że z tyłu za sklepem znajduje się ogródek piwny i tam pobity został przed chwilą chłopak, a ci, co go zaatakowali, uciekli. Po chwili na miejscu pojawił się poszkodowany 21-latek. Mężczyzna powiedział, że został napadnięty przez poznanych dziś mężczyzn, którzy ukradli mu telefon komórkowy. Mężczyźni byli w towarzystwie dziewczyny. Wszyscy stali za sklepem i spożywali alkohol. W pewnym momencie rzucili się na niego z pięściami. Po całym zdarzeniu uciekli, a on poszedł w kierunku domu.

Pod furtką został ponownie zaatakowany i wtedy postanowił wrócić do sklepu, gdzie czekała już Policja. Po otrzymaniu rysopisów sprawców policjanci pojechali ich szukać. Na ulicy Wrzosowej zauważyli idące chodnikiem trzy osoby, które wyglądem pasowały do opisu podanego przez pokrzywdzonego. Dwóch mężczyzn poinformowano o zatrzymaniu w związku z dokonanym rozbojem. Towarzysząca im dziewczyna została ukarana mandatem za naruszenie zakazu gromadzenia, a następnie zwolniona do domu. Mandaty karne w wysokości 500 złotych dostali także sprawcy i pokrzywdzony.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu rozboju. Decyzją sądu sprawcy trafili na trzy miesiące do aresztu. Starszy z nich był już karany i odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa. Policjanci odzyskali skradziony telefon. 24 i 26-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj