Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będą utrudnienia na jednej z ważniejszych tras w regionie

Facebook Twitter

Od poniedziałku (20.04.) jeden kierunek na Mikołowskiej w Rybniku. Rusza zapowiadana od dłuższego czasu modernizacja drogi. Na okres około 3,5 miesiąca planowane jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Orzeszkowej do ronda Mikołowskiego.

Na ten czas wprowadzony zostanie objazd ulicą Piasta, dojazd do posesji zostanie utrzymany. Modernizacja tej części Mikołowskiej powinna zakończyć się w drugiej połowie lipca.

Ruch samochodowy zostanie poprowadzony w kierunku od ul. Orzeszkowej do ronda Mikołowskiego. Dojazd do posesji zostanie utrzymany. Przystanek autobusowy zlokalizowany na ul. Strzelców Bytomskich zostanie przeniesiony na ul. Sybiraków i Powstańców Śląskich.

Na czas przebudowy wskazanego odcinka ul. Mikołowskiej wprowadzony zostanie objazd:

Objazd ul. Piasta:

Rondo Mikołowskie (DW 935, DW 925), ul. Sybiraków przez rondo Powstańców Śląskich, ul. Powstańców Śląskich, ul. Byłych Więźniów Politycznych do ul. Piasta.

Zadanie pod nazwą „Przebudowa ul. Mikołowskiej na odcinku od ronda Mikołowskiego do ulicy Elizy Orzeszkowej” wykonywać będzie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z siedzibą w Gliwicach za kwotę: 1.943.903,96 zł.

Przebudowa wskazanego odcinka ulicy Mikołowskiej – z wyłączeniem skrzyżowania ulic: Mikołowskiej i Byłych Więźniów Politycznych – swoim zakresem obejmować będzie wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni jezdni, wykonanie przebudowy oświetlenia ulicznego wraz z wykonaniem doświetlenia przejść dla pieszych oraz wykonanie chodników, ścieżek rowerowych i wjazdów w istniejącym pasie drogowym. Inwestycja pozwoli na poprawienie płynności ruchu, wpłynie na czytelności układu drogowego oraz bezpieczeństwa użytkowników.

Realizacja zadania niesie za sobą konieczność usunięcia drzew kolidujących z nowym zagospodarowaniem terenu. W związku z tym zadaniem planowane są nasadzenia zastępcze drzew na terenie miasta Rybnika.Częściowo nasadzenia zastępcze zostaną zrealizowane na terenie po byłym basenie w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Aktualnie trwa porządkowanie tego terenu przez służby RSK. W przyszłości miejsce będzie służyło mieszkańcom jako tereny rekreacyjne.

Cała inwestycja powinna zostać zrealizowana do 22 lipca br.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2021