Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Beskidy: dokuczliwy wiatr utrudnia wędrówki. W Żywcu zamknięto park

Facebook Twitter

Dokuczliwy wiatr utrudnia wędrówki po górach ale warunki na szlakach są dobre. Takie informacje w poniedziałek wielkanocny (1.04) przekazali goprowcy. W Żywcu po wichurach zamknięto miejski park.

Ostrzeżenie meteo
fot. pixabay.com

Oprócz dokuczliwego wiatru, który w partiach szczytowych jest naprawdę mocny, aura jest wspaniała. W poniedziałek rano były słonecznie i ciepło. Poniżej 1200 m n.p.m. jest pełna wiosna. Szlaki są suche. Powyżej, w partiach szczytowych Babiej Góry, Pilska, Rysianki, czy Romanki, zalega jeszcze śnieg. Silny wiatr unieruchomił część kolei linowych. Temperatura w górach wynosiła w poniedziałek rano około 10 stopni. Widoczność jest dobra, choć – z uwagi na saharyjski pył – przejrzystość nie jest idealna

– zakomunikowali w poniedziałek (1.04) goprowcy z centralnej stacji w Szczyrku.

Wiatr. Alert synoptyków

Do godziny 18.00 w poniedziałek (1.04) obowiązuje ostrzeżenie synoptyków przed silnym wiatrem. Dotyczy powiatów: bielski, Bielsko- Biała, cieszyński, Jastrzębie- Zdrój, pszczyński, raciborski, rybnicki, Rybnik, wodzisławski, Żory , żywiecki. Mowa o wiatrze o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h.

Jak podała PAP, z uwagi na silny wiatr w poniedziałek (1.04) w Szczyrku nie funkcjonują koleje: gondolowa na Halę Skrzyczeńskiej (nieczynna jest przez to znajdująca się tam restauracja), a także górna część wyciągu na Skrzyczne. W Bielsku-Białej z tego samego powodu zatrzymały się gondole na Szyndzielnię. Istnieje możliwość, że ruszą, jeśli wiatr osłabnie.

Wiatr. Zamknięty park w Żywcu

Wichry powodują szkody, przewróciło się drzewo w żywieckim Parku Habsburgów. Z tego powodu park został zamknięty przez burmistrza miasta Antoniego Szlagora.

W związku z silnym wiatrem zdecydowanie odradzamy wycieczki górskie w masyw Babiej Góry.

– czytamy w mediach społecznościowych Babiogórskiego Parku Narodowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024