Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Beskidzki GOPR na kongresie opowiadał o akcji w kopalni Pniówek

Facebook Twitter

Beskidzki GOPR na międzynarodowym kongresie służb ratownictwa. W ramach prac jednej z komisji ratownicy opowiadali m.in. o przebiegu akcji ratowniczej w kopalni Pniówek, w czasie której wykorzystywany był pies beskidzkich ratowników - Oslo.

Warunki na szlakach w

Beskidzki GOPR na kongresie służb ratownictwa górskiego z całego świata. Wczoraj (22.10) zakończył się ICAR 2023 / International Commission for Alpine Rescue we włoskim Toblach. Sześciu ratowników z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Beskidach wspólnie z przedstawicielami innych państw opracowali rekomendacje dla ratowników górskich w ramach 5 podkomisji: medycznej, terenowej, lawinowej, śmigłowcowej czy przewodników psów.

W tej ostatniej mówiono między innymi o akcji kopalni Pniówek w Pawłowicach. Przypomnijmy: do wrześniowych działań został zadysponowany z Grupy Beskidzkiej GOPR: przewodnik Aleksander Karkoszka i jego pies Oslo. Praca zespołu pod ziemią w bardzo trudnych warunkach przyniosła efekt: Oslo wskazał miejsca, gdzie były ciała dwóch poszukiwanych górników.

Międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające służby ratownictwa górskiego działa od 1955 roku.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024