Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezdomni zostaną policzeni. W całej Polsce. Jakie są ostatnie wyniki?

Facebook Twitter

Policzą osoby bezdomne. Akcja zostanie przeprowadzona w całym kraju, w nocy z 28 na 29 lutego.

bezdomni
Fot. rybnik.policja.gov.pl

W ostatnich latach badanie nie było przeprowadzane ze względu na pandemię Covid-19. Informacje uzyskane w wyniku badania mogą zostać wykorzystane przez gminy do uwzględnienia problemu bezdomności w gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych oraz przy podejmowaniu decyzji w zakresie działań związanych z polityką mieszkaniową gmin, czy też dotyczących liczby placówek udzielających schronienia osobom bezdomnym.

To inicjatywa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem zmierzającym do poznania obecnej skali bezdomności w Polsce. W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli gmin. Dotyczyło ono przygotowania i koordynacji działań związanych z realizacją ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych.

Bezdomni w Polsce źródło: MPiPS

W akcji wezmą udział wszelkie dostępne służby: policja, straż gminna, centra zarządzania kryzysowego, pracowników ośrodków pomocy społecznej, noclegowni oraz organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dla osób bezdomnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024