Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Bezpieczny przejazd” w Cieszynie. Wspólna akcja funkcjonariuszy policji i Służby Ochrony Kolei

Facebook Twitter

Bezpieczny Przejazd– "Szlaban na ryzyko!", czyli wspólne działania policjantów cieszyńskiej drogówki i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Dziś (10.07.) policjanci cieszyńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzili działania „Bezpieczny Przejazd”.

Fot. cieszyn.slaska.policja.gov.pl

W trakcie działań czuwali nad bezpieczeństwem oraz promowali właściwe zachowania w obrębie kolejowych przejazdów, a także miejsc, gdzie przechodzenie przez tory jest niedozwolone. Mundurowi rozmawiali o zagrożeniach związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych.

Aby wzmóc bezpieczeństwo w tym zakresie, policjanci cieszyńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei prowadzili kontrole w rejonie przejazdów kolejowych. Celem działań jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych.

Działania ukierunkowane są do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo- drogowych oraz terenach kolejowych. W trakcie kontroli prowadzili rozmowy instruktażowe z kierującymi pojazdami, a także z pieszymi dotyczące zagrożeń związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych. Mundurowi zapowiedzieli kolejne akcje, w których kontrolowane będą przejazdy, a także przejścia, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na przejazdach i w rejonie jest wspólną sprawą wszystkich uczestników ruchu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Wszyscy mamy na to realny wpływ

– czytamy na stronie cieszyńskiej policji

Na stronie internetowej „Bezpieczny Przejazd” w zakładce „Zgłoś usterkę” można zgłosić usterkę na przejeździe lub „dzikie przejście”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj