Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka w Żorach. Jak idzie przeprowadzka?

Facebook Twitter

Dziś (4.08.) zdali klucze do starej siedziby. Biblioteka w Żorach jest już w swojej nowej siedzibie, w dawnym młynie elektrycznym przy ul. Rybnickiej. To tam przeniesiono już wszystkie zbiory z osiedla Pawlikowskiego. Otwarcie w połowie września.

www.facebook.com/mbpzory

W programie popołudniowym Radia 90 sprawdzaliśmy jak idzie przeprowadzka:

Radio 90: Jak idzie przeprowadzka biblioteki w Żorach?
Przeprowadziliśmy się już, wszystkie zbiory są przewiezione, a tutaj na miejscu: dostawy mebli, ustawienie, organizowanie zbiorów. Przekładamy tam i z powrotem, żeby było najlepiej…No i czekamy na otwarcie.
Radio 90: Myśli pani, że z wszystkim zdążycie?
Mam taką nadzieję, dokładamy wszelkich starań, żeby tak było. Będziemy chcieli w połowie września otworzyć bibliotekę.
Radio 90: Gdy pani chodzi po tych wnętrzach, to widzi dokładnie jak to będzie wyglądać?
Oczywiście, że tak, rysuje się pewien obraz, pewna logika, ale też dużą role odgrywa wizualizacja, którą dostaliśmy od architekta wnętrz. Można sobie wyobrazić nawet to czego jeszcze nie ma. W naszym odczuciu an pewno będzie wyglądało pięknie.
Radio 90: Zwykle jest tak przy remontach domowych, przy przeprowadzkach, że plany planami, a życie pokazuje, że ustawiamy wszystko inaczej…
Jeśli chodzi o cały projekt, to wiele rzeczy zostało dobrze przemyślanych i nie mamy większych niespodzianek, ale oczywiście pewne elementy mogą wyglądac ciut inaczej, ale nie jest to żadna rewolucja, że myśleliśmy o czymś innym, a mamy co innego.

Czytelnicy i bibliotekarze, jedni i drudzy, nie mogą się doczekać. Posłuchajcie dalszej rozmowy Gosi Kmieciak z Aleksandrą Zawalską, dyrektorką biblioteki w Żorach:

Biblioteka w Żorach w mediach społecznościowych relacjonuje przeprowadzkę, pokazuje dużo zdjęć ze starej, pustej już siedziby:

…z nowej siedziby biblioteka zdradza tylko małe szczegóły:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj