Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet Obywatelski: Ankieta w Rybniku. Jest czas na ocenę 10. edycji

Facebook Twitter

Jak oceniasz czas zgłaszania projektów czy system głosowania? Jakie czynniki wpłynęły na wybór projektu? To pytania, jakie stawia Rybnik w ankiecie dotyczącej budżetu obywatelskiego. Można ją wypełniać online a wyniki, według zapewnień urzędników, będą przydatne przy organizowaniu kolejnej edycji.

Fot. pixabay.com

Budżet obywatelski w Rybniku. Zaangażowanie mieszkańców w kształt budżetów obywatelskich jest ciągle niesatysfakcjonujące – usłyszeliśmy podczas podsumowania 10. edycji budżetu. Przez półtora roku, odbyło się kilkadziesiąt spotkań z mieszkańcami, warsztaty i maraton pisania wniosków.

Budżet obywatelski w Rybniku, wypełnij ankietę

Jak mówiła Katarzyna Krawerenda-Wajda z Fundacji Optimum Pareto cel został osiągnięty, udało się złożyć 14 projektów związanych ze strategią Rybnika:

  • Krawerenda-Wajda: Sporo projektów związanych z ekologią, zdrowiem, dobrostanem rybniczan, a także projekty edukacyjne. My wspieraliśmy też inspiracyjnie. Inspirowaliśmy przykładami z innych miast. Coraz więcej osób wie, czym jest budżet obywatelski, z czym to się je, ale nie możemy sobie pozwolić na to, że zakończymy naszą działalność edukacyjną i spoczniemy na laurach.

Sylwia Jaroch: Cały czas nam zależy na tym, żeby coraz więcej osób aktywnie uczestniczyło jako pomysłodawcy, jako osoby głosujące.

– kończy Sylwia Jaroch z wydziału polityki społecznej Urzędu Miasta Rybnika.

Ankietę na temat budżetu obywatelskiego można wypełniać online do 10 lutego.

Zobacz wyniki budżetu obywatelskiego w Rybniku: TUTAJ.

W nocy z 16 na 17 sierpnia 2022 roku postawiono blisko 15-metrową kopię wieży Eiffla. Takie zagospodarowanie ronda wygrało jako projekt dzielnicowy podczas głosowania w ubiegłym roku na Budżet Obywatelski w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj