Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski w Raciborzu – ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą jeszcze zgłosić swój projekt

Facebook Twitter

Budżet obywatelski  w Raciborzu - niecały tydzień został na złożenie wniosku. Czas mija w najbliższą środę, 15 maja.

Budżet obywatelski  w Raciborzu

Przypominamy 5 kroków, by zrealizować swój pomysł na inwestycję w mieście. Krok 1.: najpierw trzeba na ten pomysł wpaść. Propozycje może zgłosić każdy mieszkaniec Raciborza, który ukończył 18 lat. Krok drugi: przekonaj do niego innych mieszkańców i zbierz ich podpisy. Złóż wniosek – to krok trzeci. Potem już tylko promocja pomysłu w mieście i ostatni etap, czyli udział w głosowaniu – a to zaplanowano na wrzesień. Wybrany pomysły w tej edycji budżetu obywatelskiego będą realizowane w 2025 roku.

NABÓR WNIOSKÓW: 29.04.-15.05.
Wypełnij elektroniczny formularz wniosku dostępny nawww.bo.raciborz.pl i złóż swój projekt za pośrednictwem strony internetowej. Podana strona umożliwi Ci zapisanie projektu w wersji roboczej i korygowanie go do momentu aż będziesz gotów go złożyć. Jeśli nie masz dostępu do Internetu złóż wniosek w wersji papierowej w Urzędzie Miasta. Zgłoszony przez Ciebie projekt zostanie sprawdzony przez zespół weryfikacyjny w zakresie zgodności z zasadami Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do zapoznania się z PORADNIKIEM, z którego dowiesz się jak napisać projekt do budżetu obywatelskiego. Poradnik możesz pobrać w plikach do pobrania dostępnych w menu rozwijanym IX edycji.

GŁOSOWANIE: 16.09.2024 godz. 9:00 – 30.09.2024 godz. 9:00
Na wybrany projekt będziesz mógł zagłosować na stronie internetowej www.bo.raciborz.pl podając swój numer telefonu, na który otrzymasz bezpłatnie kod potwierdzający oddanie głosu. Swój głos będziesz mógł oddać również w Urzędzie Miasta Racibórz – w Biurze Obsługi Interesantów (elektronicznie lub na papierowej karcie) lub w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej (elektroniczne).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj