Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski w Rydułtowach. W mieście czekają na pomysły w kolejnej edycji

Facebook Twitter

Miasto Rydułtowy ogłasza kolejną edycję budżetu obywatelskiego zaplanowaną na 2024r. Burmistrz zaprasza do udziału, a w puli znajduje się aż 200 tyś. złotych.

budżetu obywatelskiego

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Rydułtowach. Do podziału jest 200 tysięcy złotych. Pomysły można zgłaszać od poniedziałku (20.03), między innymi w Centrum Obywatelskim Szarlota Lab przy ulicy Ofiar Terroru.

Reporter Radia 90 rozmawiał z burmistrzem Rydułtów.

Marcin Połomski: Rozpoczynamy nabór projektów na budżet obywatelski na 2024r. Podobnie jak w poprzednim roku, pula wynosi 200 tyś. złotych, wobec których składać można projekty na zadania o wartości do 130 tysięcy, 50 tysięcy lub 20 tysięcy złotych. Odbywać będą się również warsztaty z przygotowania projektów, z szukania pomysłów. Wszystko to w naszym nowym centrum obywatelskim Szarlota LAB.

Budżet obywatelski w Rydułtowach

Marcin Połomski burmistrz Rydułtów

Budżet obywatelski w Rydułtowach. Ile można zdobyć?

Z budżetu miasta Rydułtowy wydzielona została kwota 200 000 zł.

Projekty podzielono na 3 kategorie kwotowe:

  • do 130 000 zł.
  • do 50 000 zł.
  • do 20 000 zł.

Wnioskodawca może złożyć tylko 1 projekt w danej kategorii kwotowej, mieszkaniec zaś może głosować na 1 projekt w każdej kategorii kwotowej. Każdy z mieszkańców może złożyć projekt przedsięwzięcia, które jego zdaniem powinno być zrealizowane. Wraz z projektem złożyć trzeba minimum 20 podpisów innych mieszkańców popierających ten projekt.

– informują urzędnicy w Rydułtowach.

Budżet obywatelski w Rydułtowach. Projekty

Mogą to być projekty o charakterze inwestycyjnym, drobne zagospodarowanie przestrzeni, imprezy o charakterze integracyjnym, inne zależne od pomysłowości wnioskodawcy. Projekty dotyczyć mogą całego miasta, jak i jego części.

Projekty, które przejdą fazę oceny formalnej, zostaną oddane pod ocenę mieszkańców.

Czy chcesz zmienić Rydułtowy na lepsze? Jesteś kreatywny i pomysłowy? Może wiesz, jak sprawić by nasze miasto było jeszcze piękniejsze, bardziej przyjazne i dokładnie takie, jak oczekują mieszkańcy? Dzięki Rydułtowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu możesz zrealizować swój pomysł i przyczynić się do tego, by wszystkim żyło się tu lepiej!

Projekty zgłaszać można od 20 marca do 28 kwietnia 2023 r. Zgłoszenia można przesyłać zarówno w wersji papierowej jak i internetowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj