Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marcin Połomski w Radiu 90: Budowa mieszkań na pokopalnianym terenie coraz bliżej

Facebook Twitter

"22 marca Miasto Rydułtowy przekaże grunt na rzecz SIM Południe. Spółki, która będzie budować mieszkania na tym pokopalnianym terenie" - zapowiedział w Radio 90 burmistrz Rydułtów Marcin Połomski. Czy budowa mieszkań ruszy?

Budowa mieszkań ruszy, wpierw przekazanie działek

Półtora roku temu Miasto Rydułtowy przejęło od Spółki Restrukturyzacji Kopalń teren po byłym szybie Leon III i nieruchomości wokół niego. Wówczas to władze zapowiadały przywrócenie funkcji gospodarczych, mówiono o planach budowy osiedla mieszkaniowego i o tym, że dworzec PKP stanie się centrum przesiadkowym. Co udało się zrobić ? O to Arkadiusz Żabka pytał porannego gościa Radia 90:

Marcin Połomski: Jedna z części terenu przejętego od Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Tam, gdzie jest zabudowa kubatura, czyli budynki, które przejęliśmy na dzień dzisiejszy, wynajmujemy je lokalnym i nie tylko lokalnym przedsiębiorcom, więc już tam ta działalność jest prowadzona w tym stanie, który przejęliśmy od Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jesteśmy członkiem SIM Śląsk Południe, czyli spółki, która będzie budowała osiedla, z programu Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. Właśnie 22 marca jest nadzwyczajne zgromadzenie tej spółki. I wtedy przekazujemy grunt już na rzecz spółki, a spółka zaczyna realizację projektu zagospodarowania terenu właśnie pod to osiedle, o którym mówiliśmy.

Cały czas pracujemy też nad tym, by budynek dworca PKP zamienić w centrum przesiadkowe

– dodaje burmistrz Połomski:

Marcin Połomski: Mówiąc o centrum przesiadkowym. W styczniu uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i też już będziemy rozpoczynać powoli realizację drogi łączącej dzisiejszy teren dworca z ulicą Adama Mickiewicza. Więc te zadania, które zapowiadałem, są cały czas realizowane. Natomiast w najbliższych miesiącach rozpocznie się już sam proces budowlany.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z burmistrzem Rydułtów Marcinem Połomskim do zobaczenia na radio90.pl

Budowa mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM Południe – pisaliśmy o tym w materiale – Jastrzębie, Radlin, Rydułtowy i kilka gmin po sąsiedzku utworzyło SIM Południe. W tym gronie zabrakło Wodzisławia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023