Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet Pszowa najtrudniejszy, ale uchwalony

Facebook Twitter

Budżet Pszowa uchwalony, ale jak mówią władze miasta, jest on jednym z najtrudniejszych od lat. Jesteśmy na szarym końcu powiatu wodzisławskiego- nie ukrywa zastępca burmistrza Pszowa Piotr Kowol.

Piotr Kowol: Sytuacja Pszowa jest często pokazywana, jako tego miasta z najmniejszym dochodem na mieszkańca powiatu wodzisławskiego, aby osiągnąć dochód na mieszkańca porównywany z dochodami, musielibyśmy dochody podatkowe zwiększyć o ponad 4 mln złotych- to jest ta skala. Jesteśmy w szarym ogonie powiatu wodzisławskiego, o 3 mln mniejsze dochody od następnej gminy w powiecie wodzisławskim.

To będzie kolejny trudny rok dla Pszowa:

Piotr Kowol: To nie jest tylko rok, to jest okres. Proszę zwrócić uwagę, że dochody miasta nie zwiększają się od czasu likwidacji kopalni. Te dochody spadały, bo SRK (Spółka Restrukturyzacji Kopalń) likwidowało poszczególne obiekty, zmniejszało obciążenia podatkowe dla siebie, w tym dochody dla miasta spadały. Od kilkunastu lat w Pszowie nie powstał żaden zakład. To jest największa bolączka tego miasta, że po tej transformacji górniczej, kiedy zlikwidowano Annę, nie powstał żaden zakład produkcyjny.

Co ważne, budżet Pszowa ma zielone światło Regionalnej Izby Obrachunkowej. Miasto zapowiada w tym roku remonty kilku dróg i chodników oraz trzech kamienic na rynku. Cały czas w Pszowie trwa także budowa kanalizacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021