Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burze przeszły wczoraj nad regionem, interweniowali strażacy

Facebook Twitter

Wyjazdów nie mieli jednak dużo, łącznie było ich nieco ponad 20. Wczorajszy deszcz na pewno zapamiętają mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Katowickiej w Jastrzębiu. Tam zalane zostało 6 mieszkań, jak ustalono, woda dostawała się do nich, bo źle wykonano naprawy na dachu. Straty wstępnie oszacowano na 50 tysięcy złotych.

Pożar auta i autobusu

Także w Jastrzębiu na ulicy Turystycznej gałąź spadła na samochód osobowy, auto nie zostało jednak zniszczone. A w tym samym mieście na Pomorskiej strażacy wypompowywali wodę z zalanego kompleksu garaży a na Klubowej usuwali słup telekomunikacyjny, który przewrócił się na jezdnie.

W Rybniku zalane były fragmenty trzech ulic: 1-go Maja, Korczaka i Rudzkiej, ratownicy wypompowywali też wodę z trzech zalanych przydomowych garaży w Bełku i Świerklanach.

Wodzisławska straż pożarna interweniowała w natomiast Połomii gdzie błoto spłynęło z pól na ulicę Centralną, zablokowany był 150-cio metrowy odcinek.

W Żorach wodę trzeba było wypompować z zalanego parkingu przy ulicy Korfantego. Było też kilka mniejszych interwencji związanych z usuwaniem zerwanych konarów drzew.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024