Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Centrum Edukacji Artystycznej w Rybniku gotowe! Teatr już przejął nowy obiekt

Facebook Twitter

Budowa Centrum Edukacji Artystycznej w Rybniku - zakończona. Za organizację wystaw i wydarzeń w nowej placówce będzie odpowiadał Teatr Ziemi Rybnickiej.

Centrum Edukacji Artystycznej w Rybniku -

Centrum Edukacji Artystycznej w Rybniku gotowe. Dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej, który będzie zarządzał placówką otrzymał już klucze – przyznał poranny gość Radia 90, Jacek Hawel dyrektor Centrum Inwestycji Miasta Rybnika. Za ponad 8 mln złotych, tuż obok parkingu wielopoziomowego i budowanego bloku TBS-u w tzw. Strefie Rzeczna, powstaje pawilon wystawienniczy, o który od lat zabiegało środowisko artystyczne:

Jacek Hawel: Obiekt ten jest już wykonany, oddany do użytkowania. Co więcej, w ubiegłym tygodniu obiekt ten został przekazany użytkownikowi, jakim jest Teatr Ziemi Rybnickiej. W tej chwili trwają prace związane już z wyposażaniem wnętrza w te instalacje, które są   niezbędne dla funkcjonowania tego obiektu. Myślę, że nie raz Teatr Ziemi Rybnickiej zaskoczył swoich klientów repertuarem, tym co może zaproponować, więc myślę, że w najbliższym czasie czy to dyrektor czy prezydent miasta, przekażą informacje co i kiedy będzie się działo.

Radio 90: Mówimy o początku przyszłego roku?

Jacek Hawel: Myślę, że tak. Ten okres jednego miesiąca jest minimalnym okresem, który musi być potrzebny na wyposażenie.

Centrum Edukacji Artystycznej ma być miejscem wystawienniczym dla artystów. W galerii przygotowywana jest wystawa stała jak i czasowa. A poniżej możecie zobaczyć całą rozmowę z naszym porannym gościem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024