Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jarmark świąteczny w Rybniku: Jakie ceny za atrakcje? Paragony grozy to nie u nas

Facebook Twitter

Jarmark świąteczny w Rybniku w pierwszy weekend przyciągnął tłumy. Jedni popijali gorącą czekoladę, inni bujali się na karuzelach. Informacje o kosmicznych cenach jarmarcznych produktów, jak widać nie odstraszyły mieszkańców.

Jarmark świąteczny w Rybniku

W internecie zalewają nas „paragony grozy” ze świątecznych jarmarków. Pajda chleba za 30 zł i kilogram swojskiej kiełbasy za 100 złotych? Być może tak jest, ale nie w Rybniku. Odwiedziliśmy rybnicki jarmark w miniony weekend i okazało się, że  pogłoski o bajońskich cenach, nie odstraszyły mieszkańców. Na rynku w sobotnie i niedzielne popołudnie były tłumy.

Jarmark świąteczny w Rybniku: Paragony grozy to nie u nas

A jakie ceny w Rybniku serwują nas wystawcy i rzemieślnicy, którzy w niewielkich domkach sprzedają świąteczne przysmaki i bibeloty?  Za kubeczek gorącej czekolady zapłacimy 12 złotych, grzane wino będzie nas kosztowało od 12 złotych (za bezalkoholowe) do 15,16 złotych. Na sąsiednim stoisku, gdzie kupić możemy jedzenie z grilla – za kiełbasę pieczoną zapłacimy 18 złotych, a za żurek – 16 zł.  Wspomniana wcześniej pajda chleba ze smalcem kosztuje 10 złotych, a oscypki – do 10 złotych.

Na stoisku z świątecznymi słodyczami też jakoś specjalnie nie widać było inflacji – ceny porównywalne do tych z roku ubiegłego. Mały domek z piernika to wydatek rzędu 40 zł, a lizak w kształcie świątecznej laski – 10 złotych. Tyle samo kosztują też sporych rozmiarów lizaki, a paczka ciastek z piernika z marmoladą kosztuje 20-22 zł.

Za słoiczek miodu w kształcie ciasteczkowego ludzika wydamy 18 złotych, a za litrowy słoik miodu  zapłacimy ok. 30-38 zł. Nieco drożej jest na stoisku z wyrobami wędliniarskimi – tam kilogram myśliwskiej to już wydatek rzędu 80-85 złotych.

Karuzele i pociąg dla dzieci – największe atrakcje, nawet pół godziny stania w kolejce

Są też bibeloty znane wszystkim z koncertów czy parafialnych odpustów – i tak świecąca różdżka to wydatek rzędu 35 złotych, a świecące rogi – 15 zł.

Ale największą atrakcją jarmarku świątecznego są niewątpliwie karuzele – te w miniony weekend były dosłownie oblegane. W kolejce na diabelski młyn (20 zł) stać trzeba było około 20 minut. Trochę dłużej musiały odczekać dzieciaki, które chciał pozjeżdżać z górki na pontonach. Za osiem minut zjazdów płaciło się jednak tyle samo co na młyn – czyli 20 zł.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024