Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Wkrótce remont ulicy Bocznej

Facebook Twitter

Są pieniądze, będzie remont. Żory zapowiadają remont ulicy Bocznej, prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

fot. zory.pl

Miasto Żory pozyskało niemal milion złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na projekt pn. „Remont drogi ul. Bocznej w Żorach”. Planowana inwestycja obejmuje remont jezdni, budowę chodnika oraz ścieżki rowerowej, a także wymianę oświetlenia drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Mikołowską do skrzyżowania z ul. Gichta. W sumie prace mają kosztować 2,1 mln złotych, wszystko ma być gotowe w maju 2024 roku.

W pierwszym etapie prac, który zaplanowano jeszcze w tym roku, zostanie wyremontowana sieć wodociągowa przy budynkach mieszkalnych administrowanych przez Zarząd Budynków Miejskich. Jednocześnie prowadzone będą prace związane z wykonaniem zatoki postojowej, w celu eliminacji największych utrudnień w ruchu spowodowanych przez zaparkowane wzdłuż jezdni samochody. Rozpoczęcie prac związanych z przebudową drogi, chodników i poboczy planowane jest na początku przyszłego roku.

Przebudowa ulicy Bocznej pozwoli na sprawniejszy i wygodniejszy dojazd do siedzib przedsiębiorstw zlokalizowanych przy ul. Fabrycznej, wzmacniając tym samym atrakcyjność inwestycyjną tej okolicy. Zaplanowane prace wpłyną też na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

– mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Wykonawcą tej inwestycji jest żorska firma Cymorek, a jej koszt wyniesie 2 111 813,93 zł. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 979 000,00 zł. Zakończenie prac planowane jest na maj 2024 r.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj