Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: 12 przypadków koronawirusa na szpitalnym oddziale

Facebook Twitter

Koronawirus na internie w Cieszynie. Po przeprowadzeniu badań w kierunku Covid_19 okazało się, że choruje 12 osób: 10 pacjentów i 2 osoby z personelu medycznego.

fot. FB/ Szpital Śląski w Cieszynie

Pod koniec minionego tygodnia (29.05.) u pacjenta wypisanego z Oddziału Chorób Wewnętrznych wykryto zakażenie wirusem SARS- CoV-2. Niezwłocznie wdrożono postępowanie diagnostyczne wśród personelu medycznego i pacjentów. Potwierdzono zakażenie koronawirusem u 12 osób. Osoby z personelu medycznego są bezobjawowe i przebywają w kwarantannie. Z kolei chorych pacjentów odizolowano od pozostałych, u których nie potwierdzono zakażenia, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa i zapewnić pacjentom zdrowym maksimum bezpieczeństwa.

Jak informuje placówka, brak jest możliwości ustalenia przyczyny wyjściowej zakażenia. Personel stosował zasady bezpieczeństwa, w tym środki ochrony indywidualnej, istnieje więc uzasadnione przypuszczenie, że do zakażenia doszło poza szpitalem. Dochodzenie epidemiologiczne prowadzi sanepid w Cieszynie, również w środowiskach, z których do szpitala trafili pacjenci. Na razie na internie wstrzymano przyjęcia i wypisy.

Z powodu dużej ilości zakażeń w województwie śląskim i wzrastającej liczby osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 w cieszyńskim szpitalu zaostrzono procedury zapobiegające zakażeniu i rozszerzaniu się zakażenia. Zwiększono liczbę testów wykonywanych u pacjentów przyjmowanych do szpitala oraz zwiększono dystans między chorymi w salach szpitalnych.

W związku z zaistniałą w Oddziale chorób wewnętrznych sytuacją wstrzymano przyjęcia i wypisy pacjentów z tegoż oddziału. Chorzy wymagający leczenia będą tymczasowo kierowani do sąsiednich szpitali.

Zobacz również:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023