Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Dożywocie i 25 lat więzienia za zabójstwo

Facebook Twitter

Sąd Apelacyjny w Katowicach złagodził wyrok do 25 lat więzienia dla Leszka J., jednego ze sprawców brutalnego zabójstwa młodego mężczyzny na Śląsku Cieszyńskim. Dla drugiego ze skazanych, Łukasza S. utrzymano w mocy karę dożywotniego więzienia. Do morderstwa doszło w kwietniu 2016 roku.

fot. policja CIeszyn

To morderstwo wstrząsnęło Śląskiem Cieszyńskim. Ofiarą był 23- letni Michał K. Po raz ostatni widziano go na początku kwietnia 2016 r. w Ustroniu. Planował wyjazd do Hiszpanii. Przed wyjazdem miał zabrać ze sobą dużą sumę pieniędzy. Niestety, nie nawiązał już kontaktu z rodziną i znajomymi.

Prawda okazała się wstrząsająca. Chłopak został zamordowany. W grudniu 2016 roku, po wielu miesiącach śledztwa, policja zatrzymała podejrzanych. Ciało mężczyzny zakopali w przygotowanym wcześniej dole w Dębowcu. Łukasz S. był kolegą z pracy, to on zaplanował zabójstwo. Motyw? 30 tysięcy złotych, które należały do ofiary. Łukasz S. namówił Leszka J. do dokonania zabójstwa. Wmówił mu, że jest ktoś, kto chce zapłacić 10 tys. zł za zabicie Michała. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej wydał w tej sprawie wyrok w październiku ubiegłego roku. Obaj oskarżeni otrzymali kary dożywocia.

Teraz katowicki Sąd Apelacyjny Łukaszowi S utrzymał ten wymiar kary, Leszkowi J. złagodził do 25 lat wiezienia. Pozbawił dodatkowo obu skazanych możliwości korzystania z praw publicznych na 10 lat. Obaj skazani mają też obowiązek naprawienia szkody przez zapłatę 31 tys. zł na rzecz rodziców Michała K. oraz zapłaty zadośćuczynienia na rzecz matki pokrzywdzonego po 100 tys. zł

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj