Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Już w ten weekend rusza przedświąteczny jarmark rzemiosła

Facebook Twitter

W najbliższą sobotę (5.12.) na cieszyńskim rynku startuje jarmark świąteczny. Przed ratuszem już stoi choinka, pojawił się też budki, w których przez najbliższe kilkanaście dni będzie można kupić świąteczne przysmaki. Nie zabraknie też rękodzieła.

Zdecydowaliśmy, że mimo tego trudnego czasu, tradycję jarmarku podtrzymujemy. Będzie na rynku handel, jednak nie będą towarzyszyły mu występy kulturalne

– mówi Radiu 90 Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Zapraszamy wszystkich do robienia zakupów, będzie też możliwość kupienia zupełnie wyjątkowych rzeczy od naszych rzemieślników, którzy w tym roku bardzo cierpią z tego powodu, że tych targów rzemiosł jest mało. W Cieszynie na  rynku możecie się państwo zaopatrzyć. Spożywcze również, regionalne, rzemieślnicze. Oczywiście zapraszamy do wszystkich naszych sklepów, ulica Głęboka mimo utrudnień jest też otwarta i wszystkie sklepy,  wszyscy przedsiębiorcy na państwa czekają. Oczywiście jarmark z choinką tradycyjną, niestety bez karuzeli i bez atrakcji muzycznych.

Jak dodaje burmistrz, niestety nie będzie uroczystego rozświetlenia choinki, ale mimo to będzie ona błyszczała tysiącem kolorowych lampek.

Cieszyński jarmark. Spotkaliśmy tam anioła

Do 21 grudnia Cieszyn zaprasza także na „Jarmark św. Mikołaja” w wersji online. Znajdziemy tutaj m.in. warsztaty artystyczne, koncerty czy warsztaty kulinarne. Szczegółowy program znajdziecie poniżej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022