Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Nowy zarząd w Energetyce Cieszyńskiej. Tauron zapewnia o nieprzerwanych dostawach ciepła

Facebook Twitter

Zmiany w zarządzie Energetyki Cieszyńskiej. TAURON wyznaczył Wojciecha Franka na prezesa miejskiej spółki. Zarząd będzie pracował w dwuosobowym składzie. Dzisiaj (8.08.) powołano także nowego zastępcę prezesa zarządu.

To pokłosie podpisanego w ubiegłym tygodniu porozumienia pomiędzy Miastem Cieszyn a Tauron Ciepło. Miejska spółka znajdująca się w krytycznej sytuacji nie miała pieniędzy m.in. na zakup paliwa na nadchodzący sezon grzewczy.

Jak dzisiaj (08.08.) Poinformował TAURON Ciepło, na stanowisko prezesa powołano Wojciecha Franka, a na stanowisko wiceprezesa zarządu Jerzego Kucińskiego. Docelowo, po wypełnieniu przez Miasto Cieszyn zapisów porozumienia, planowane jest włącznie Energetyki Cieszyńskiej w struktury Grupy TAURON.

Sytuacja Energetyki Cieszyńskiej wymaga podjęcia szybkich, zdecydowanych działań naprawczych oraz wsparcia finansowego. Jednak podstawą i warunkiem koniecznym są działania w celu przywrócenia płynności finansowej spółki

– mówi Wojciech Frank, prezes Energetyki Cieszyńskiej. Jak dodaje,

Zabezpieczenie zapasów węgla na odpowiednim poziomie i zapewnienie dostaw ciepła dla mieszkańców Cieszyna w najbliższym sezonie grzewczym to nasz absolutny priorytet.

fot. mat. prasowe. Wojciech Frank Energetyka Cieszyńska

Jak mówi rzecznik prasowa Tauron Ciepło, Małgorzata Kuś

Porozumienie pomiędzy Cieszynem a TAURON Ciepło, określa ścieżkę wyjścia z bardzo trudnej sytuacji spółki Energetyka Cieszyńska i ma na celu zmianę modelu zarządzania spółką.

Małgorzata Kuś: Warunkiem koniecznym jest jednak realizacja szeregu działań, których musi dokonać samorząd, w tym rada miejska, aby przeprowadzić konieczne zmiany w spółce Energetyka Cieszyńska. Docelowo po wypełnieniu przez miasto Cieszyn zapisów porozumienia, planowane jest włączenie Energetyki Cieszyńskiej w struktury grupy Tauron.

Rozpoczynamy w trybie natychmiastowym badanie due dilligence spółki Energetyka Cieszyńska, w celu poznania rzeczywistej kondycji finansowej spółki i podjęcia konkretnych działań w celu zapewnienia ciągłości dostaw ciepła w Cieszynie

– mówi Marcin Staniszewski prezes zarządu TAURON Ciepło.

Kluczowym zadaniem dla nowego zarządu spółki jest zabezpieczenie dostaw węgla do Energetyki Cieszyńskiej. Jest to jednak uwarunkowane wdrożeniem działań przywracających płynność finansową spółki

– dodaje Marcin Staniszewski.

TAURON Ciepło nie posiadał dotychczas możliwości podejmowania decyzji ani skutecznych działań wobec spółki. Dotychczas około 55 proc. udziałów w spółce należy do TAURON Ciepło, a 45 proc. do miasta Cieszyn – jednak udziały miasta mają charakter uprzywilejowany i dają miastu 58 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników. Zgodnie z treścią podpisanego we wtorek (02.08.) porozumienia, miasto Cieszyn zobowiązuje się do niezwłocznego podjęcia działań, których efektem będzie przekazanie kontroli nad Spółką do TAURON Ciepło.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj