Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z remontem drogi wojewódzkiej w Kuźni Nieborowskiej?

Facebook Twitter

Czy mieszkańcy Kuźni Nieborowskiej doczekają się remontu ulicy Knurowskiej? To droga wojewódzka numer 921, główna ulica biegnąca przez ich miejscowość. Remont obiecywano im od lat, ale nikt jeszcze słowa nie dotrzymał. Dlatego by zwrócić uwagę na problem, w miniony piątek (02.02.) zablokowali drogę. Przez dwie godziny chodzili po pasach. Co na to zarządca drogi?

„Wiemy, że przebudowa tej ulicy jest konieczna, ale potrzeba na ten cel ogromnych środków” – mówi rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich, Ryszard Pacer:

Przebudowa drogi na długości około 26 kilometrów mogłaby pochłonąć nawet 100 milionów złotych – dodaje Ryszard Pacer. Dofinansowania na całość prac nie udało się uzyskać, ale Zarządu Dróg Wojewódzkich ma inny pomysł na pozyskanie środków:

Kiedy uda się uzyskać środki finansowe na wspomniane, mniejsze inwestycje? Tego na razie nie wiadomo. Nie wiadomo też, które odcinki miałby zostać przebudowane jako pierwsze, czy wśród nich znajdzie się ten w Kuźni Nieborowskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje jednak prace na ulicy Knurowskiej, a dokładniej mówiąc na jej poboczach:

Kiedy to się stanie? Nie wiadomo, Ryszard Pacer zapewnia, że jak najszybciej, ale nie chce deklarować, że stanie się to jeszcze w tym roku.

O proteście mieszkańców Kuźni Nieborowskiej pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj