Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co się dzieje z Wojciechem Kałużą?

Facebook Twitter

Bohater ostatnich dni Wojciech Kałuża, którego przejście z Nowoczesnej do PiS zmieniło układ sił w Śląskim Sejmiku, ciągle nieuchwytny po tym, jak fala oburzenia kierowana jest pod jego adresem przez jego byłych współpracowników.

fot. BP Tomasz Żak www.slaskie.pl

Startując z pierwszego miejsca z list Koalicji Obywatelskiej, zdobył 25 tysięcy głosów. Jednak za poparcie w Sejmiku Prawa i Sprawiedliwości otrzymał stanowisko wicemarszałka województwa śląskiego.

Inauguracyjnej sesji sejmiku towarzyszyły ogromne emocje. Z mównicy padły słowa o zdradzie, hańbie i politycznej korupcji. Gorąco było również w Żorach rodzinnym mieście Wojciecha Kałuży, gdzie kilkaset osób pikietowało na rynku pod hasłem „Oddaj mandat”. Kontakt z Wojciechem Kałużą jak na razie jest wręcz niemożliwy. Sekretarka w gabinecie odsyła do biura prasowego, to z kolei prosi o czas.

Wicemarszałek Kałuża udzielił jednak wypowiedzi telewizji publicznej. Dla mnie i dla rodziny jest to trudny czas, ja to w jakiś sposób wewnętrznie przeżyję, staram się jednak na ten moment tego nie czytać i nie komentować – mówił Wojciech Kałuża, dodając, że po owocach człowieka się poznaje i co zrobił i wtedy wyborcy będą mogli mnie rozliczyć, a oni oczekują przede wszystkim skuteczności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024