Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z oszczędzaniem energii? Jupitery na stadionie w Rybniku świecą nawet nocą

Facebook Twitter

Energia w obecnych czasach jest w cenie. Wszyscy drżymy czy wystarczy jej na najbliższe miesiące. Premier zapowiedział, że w ramach oszczędności administracja rządowa i samorządy będą zobowiązane do zmniejszenia o 10 procent zużycie energii. Jak do tego ma się sytuacja z Rybnika, gdzie zdaniem naszego słuchacza nawet w nocy świecą jupitery na stadionie?

Posłuchaj głosu naszego słuchacza:

Dlaczego jupitery na rybnickim stadionie świecą nocą? Mówi dyrektor rybnickiego MOSiR-u, Rafał Tymusz:

Rafał Tymusz: To oświetlenie nocne jest niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa na obiekcie i do tego, żeby był realizowany zapis monitoringu. Chcę powiedzieć tylko tyle, że dotychczas na każdym takim słupie świeciły po cztery lampy halogenowe-nocne, w tej chwili świecą już tylko po jednej. Z 16 lamp świecą cztery i to właśnie w ramach dłuższych oszczędności. Niestety musi to się świecić, to jest bardzo duży majątek i musi być w miarę jasno, aby monitoring mógł rejestrować to, co się dzieje.

Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku

Nasz słuchacz podnosi jeszcze jeden problem. Czy mecze rozgrywane na stadionie muszą odbywać się przy blasku jupiterów? Tu też można oszczędzić – twierdzi.

Rafał Tymusz: No my nie jesteśmy organizatorem imprez sportowych, jakie się tutaj odbywają. Państwo wiecie, że rozgrywki żużlowe już się zakończyły, planowana jest jeszcze jedna impreza 8 października. Jeśli chodzi o rozgrywki piłkarskie, to one się odbywają o godz. 15.00, więc nie będzie potrzeby włączać oświetlenia. Ostatnio włączaliśmy oświetlenie dla piłkarzy dwa tygodnie temu, ale na razie nie ma takiej potrzeby.

– dodaje dyrektor Tymusz. Zatem jupitery na stadionie będą świeciły i nic w tym dziwnego, jak słyszeliście to wymóg bezpieczeństwa, odbywa się to jednak jak najmniejszym kosztem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj