Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z tymi godzinami dla seniorów? Stosują się do nich?

Facebook Twitter

Godziny dla seniorów wzbudzają ciągle skrajne emocje. Znane w wiosny rozwiązania powróciły wraz z rozporządzeniem z 15 października. W dni powszednie w godzinach od 10 do 12 zakupy mogą robić tylko osoby po 60. roku życia.

Ma być to forma ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa i dodatkowa ochrona osób starszych.

Jak na razie jest to ograniczenie, ale dla pozostałych kupujących

– mówi nam nasza słuchaczka, którą dzisiaj (21.10.) wyproszono ze sklepu.

To jest nieporozumienie, żeby po prostu w ten sposób wypraszać ludzi ze sklepu, bo wybiła godzina 10:00 i trzeba po prostu wyjść. Bo zakupy trzeba skończyć niezależnie od tego, czy się przyszło wcześniej, czy później, czy przed 10:00, czy o 8:00 nie ma to żadnego znaczenia. Właściwie tak dzisiaj zostaliśmy wyproszeni ze sklepu, tuż po 9:00 przyszliśmy i robiliśmy spokojnie na zakupy dla całej rodziny, to była jedyna chwila właściwie, kiedy mogę się z domu wyrwać, bo mam małe dziecko i znalazła się osoba, która na chwilę może z tym dzieckiem być. Okazało się, że nie zdążyliśmy do 10:00, że trzeba było przyjść do kasy i trzeba szybko te zakupy zakończyć.

Nikt nie lubi, jak się mu organizuje życie, ale jeśli my musimy się dostosować do pewnych godzin, to seniorzy też powinni to zrozumieć, że te rozporządzenia są przygotowane z myślą o ich dobru

dodaje nasza rozmówczyni.

Najgorsze jest to, że naprawdę nie da się wszystkich zakupów zrobić, kiedy w sklepie jest pełno seniorów właśnie. I to seniorzy stoją przy kasach, wydłużają kolejkę w ogonku, wydłużają kolejkę do kasy i uniemożliwiają tak naprawdę innym osobom poniżej 60 roku życia zrobienia szybkich zakupów. Więc to tak naprawdę kij ma dwa końce. I seniorzy czują się niekomfortowo w tej sytuacji, bo nie chcą być ograniczani i żeby ktoś im mówił, o której mają robić godzinie zakupy, ale też pozostali właściwie mają powiedziane, że mogą robić albo wcześnie rano zakupy no, albo tylko popołudniami. A popołudniami to zaopatrzenie w sklepie jest różne.

Godziny dla seniorów nie obowiązują w weekendy. Na normalnych zasadach można robić zakupy w sklepach odzieżowych, budowlanych, a także marketach ze sprzętem RTV AGD.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj