StartWiadomości Wiadomości dnia

Coraz dłużej w Beskidy

Z zimy się cieszymy, bo mamy wielu gości na stokach– dodaje Bujok, ale ci, którzy do nas przyjeżdżają, powinni pamiętać, że są w terenie górzystym:

Tomasz Bujok: Drogi wojewódzkie były cały czas przejezdne. Oczywiście korkowało się trochę, ale też nieświadomość kierowców jest wręcz zatrważająca i naprawdę to jest wręcz niewiarygodne, zdarza się bardzo mnóstwo takich sytuacji, gdzie kierowcy przyjeżdżają na letnich oponach albo na oponach całosezonowych. To jest wręcz niewiarygodne i nie wiem, kiedy my w końcu dojrzejemy do tego, żeby jednak wprowadzić przepis nakazu w okresie zimowym jazdy na oponach zimowych. Dzisiaj to już powinno być podstawowym warunkiem, bo to jest raz, że niebezpieczne dla samych użytkowników, dwa: niebezpieczne dla innych, którzy korzystają z dróg. 

Duże zainteresowanie wyciągami w Beskidach powoduje, że w piątkowe popołudnia i sobotnie przedpołudnia w korku już staniemy w Skoczowie i powoli będziemy się przesuwać dalej, podobnie sytuacja wygląda, kiedy narciarze wracają z gór.

Niestety, przed kierowcami kolejne utrudnienia. Rozpoczęły się prace przygotowawcze wielkiego remontu drogi wojewódzkiej 941. Trwa wycinka drzew na odcinku między Ustroniem a Wisłą, ruch jest wahadłowy, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Tomasz Bujok:Oczywiście, przez okres budowy to będzie jeszcze gorzej pewnie, będą znaczne utrudnienia, natomiast, ja mam nadzieję, że jednak mimo wszystko się trochę zmieni, bo chociażby lewoskręty, które powstaną, przebudowa drogi, poszerzenie tej drogi powinno spowodować upłynnienie tego ruchu, a to też nie jest bez znaczenia. Często obserwując, jak wygląda np. zakorkowane centrum a później już wylot, jest luźniejszy, to też pokazuje, że zjazdy na parkingi, na ulice, brak zdecydowania kierowców, też jest czynnikiem bardzo wpływającym na płynność ruchu na drodze wojewódzkiej. Więc pod tym względem tak, ale modernizacja tej drogi na pewno nie zwiększy przepustowości.     

Prace mają być prowadzone na kilku odcinkach. W zakresie robót drogowych wykonana będzie przebudowa jezdni drogi wojewódzkiej nr 941, budowa ciągów pieszo-rowerowych. Przebudowane będą również dwa mosty.

Modernizacja obejmie odcinek o długości blisko 5,1 km, potrwa do jesieni 2021 roku. Kosz inwestycji wyniesie niespełna 100 milionów złotych.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Zostaw komentarz