Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drogi w Rybniku dziurawe niczym szwajcarski ser. Reagujemy na sygnały słuchaczy Radia 90

Facebook Twitter

Drogi w Rybniku są w dramatycznym stanie. - Wpadając w dziurę nie do ominięcia uszkodziłam obie opony i zderzak. Wracałam na lawecie - pisze do nas jedna z słuchaczek. Wtórują jej inni kierowcy...

Drogi w Rybniku łatane są prowizorycznie, na sucho

Drogi w Rybniku dziurawe jak sito…

Zima się jeszcze nie skończyła, a kierowcy już narzekają na dziury w drogach. Tylko od początku roku w Rybniku i powiecie rybnickim policjanci 12 razy byli wzywani przez kierowców, którzy właśnie przez dziury w drogach uszkadzali swoje pojazdy. Najgorzej było na ulicy 1-go Maja w dzielnicy Chwałowice, gdzie w minionym tygodniu (24.01), jednego tylko dnia uszkodzone zostały 4 samochody.

Wpadając w dziurę nie do ominięcia uszkodziłam obie opony i zderzak. Wracałam na lawecie

– pisała od nas jedna ze słuchaczek. Faktycznie jeździ się źle – potwierdzali naszemu reporterowi kierowcy w Rybniku:

Zgłoszeń mamy sporo, ale robimy co możemy…

Dziur w drogach jest dużo, potwierdza rzecznik rybnickiego magistratu Agnieszka Skupień i dodaje – cały czas działamy:

Agnieszka Skupień: (…) Otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń, o tym, żeby drogę zreperować, same służby też działają, na pewno widać ich na drogach. Natomiast rzeczywiście przyznajemy, tych ubytków jest bardzo wiele. Robimy co możemy, żeby załatać doraźnie te dziury, które są. W tych warunkach, które mamy nie da się jednak robić tego w taki sposób jakby mieszkańcy oczekiwali, dlatego robimy to materiałem „na sucho”, po to żeby było bezpiecznie, a w przyszłości na pewno te drogi będą wymagały gruntowniejszych remontów.

Dziury zostały już załatane na kilkunastu ulicach, między innymi: Prostej, Energetyków, Raciborskiej, Jankowickiej czy wspomnianej 1-go Maja ale pracy nadal jest wiele i cały czas działamy – dodaje Agnieszka Skupień. Czy kierowcy, którzy na dziurach uszkodzili swoje samochody mogą liczyć na odszkodowanie?

Agnieszka Skupień: Mamy już zgłoszenia, jesteśmy w kontakcie z policją, po to żeby rozpatrzeć te zgłoszenie i tym osobom, którym będą należne rekompensaty – żeby je uzyskali. Miasto jest ubezpieczone, będziemy te przypadki wszystkie rozpatrywać. One trafiają do wydziału dróg, który to wydział na podstawie dokumentacji, którą taki kierowca przedstawia, rozpatruje każdy przypadek z osobna, właśnie w porozumienia z policją. Wtedy w zależności od tego jakie dany kierowca poniósł szkody jeśli chodzi o pojazd –  może oczekiwać rekompensaty.

Obyście nie musieli starać się o odszkodowanie za auto zniszczone na dziurze w drodze. Uważajcie na drogach, czkamy na wiosnę i łatanie dziur.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024