Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

CPK: radni w Godowie wybrali 2 warianty linii, a konsultacje społeczne planowane są na luty

Facebook Twitter

Warianty jasnoniebieski i pomarańczowy zostały zaakceptowane przez radnych w Godowie. W regionie trwają konsultacje dotyczące przebiegu nowej linii kolejowej prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

fot. kolejeslaskie.com

Te zaakceptowane przez godowskich samorządowców biegną w wariancie 62 przez: Świerklany, Połomię, Mszanę, Jastrzębie-Zdrój Zachód, Jastrzębie-Zdrój Centrum, Godów-Skrzyszów, Łaziska Rybnickie, Turzę Śl., Wodzisław Śl. Zachód i Wodzisław Śl. Linia kolejowa przekracza granicę państwową w Łaziskach Rybnickich.

Z kolei drugi akceptowany wariant 64a to trasa, która prowadzi do Żor od Bełku, Stanowic, Szczejkowic oraz rybnicką dzielnice Kłokocin. Mija autostradę A1. Spotkanie dla mieszkańców z przedstawicielami CPK zaplanowano na 9 lutego na 17.00 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich przy ulicy 1 Maja w Skrzyszowie. Ponadto władze gminy zwróciły się o wyznaczenie dodatkowego terminu konsultacji, a te powinny zakończyć się do 14 lutego.

Można też wypełnić ankietę i zająć stanowisko ws. budowy linii kolejowej.

Pytania, sugestie oraz uwagi związane z budową linii kolejowej Katowice-Ostrawa w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego prosimy kierować na adres firmy Egis Poland Sp. z o.o, ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: konsultacje.stes@egis-poland.com

Ankieta i formularz uwag do pobrania TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023