Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Opracowany został projekt w ramach programu Kolej+

Facebook Twitter

Stacja kolejowa oraz dwa przystanki osobowe na terenie miasta. To kolejne punkty, które uzupełniają projekt połączenia kolejowego Jastrzębia-Zdroju z Katowicami. W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie, podczas którego ostatecznie zaakceptowano propozycję przebiegu projektowanej trasy kolejowej.

jastrzebie-zdroj

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., marszałka województwa, projektant oraz zainteresowane gminy. Kolej+ to program, który ma być zrealizowany do 2029 roku, a jego celem jest połączenia torami obu miast. Planowane odcinki linii kolejowych zostaną zelektryfikowane, maksymalna prędkość na nowej linii wyniesie 120 km/h.

fot. jastrzebie-zdroj.pl

Odcinki będą jednotorowe, z możliwością późniejszej rozbudowy o drugi tor. W ramach projektu przewidziana jest stacja Jastrzębie-Zdrój Centrum i przystanki Jastrzębie- Zdrój Szkolna i Jastrzębie-Zdrój Bzie. Poza miasta w stronę Katowic funkcjonować będzie stacja Pawłowice Śląskie oraz przystanki Żory Baranowice, Aleja Zjednoczenia Europy, Palowice Kolonia, oraz Orzesze Zawada. Przedstawiona dokumentacja jest nadal w fazie uzgadniania, a w ostatecznej realizacji projektu mogą pojawić się drobne zmiany co do przebiegu trasy, kształtu łuków itp.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj