Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czechy na weekend: Idealne miejsca dla fanów motoryzacji

Facebook Twitter

Jesteś fanem motoryzacji? Koniecznie musisz odwiedzić te miejsca! Oczywiście mowa tu o Muzeum Techniki Tatra oraz Auto Moto Muzeum Oldtimer. Oba znajdują się w jednej miejscowości - Koprivnice w Czechach.

Koprzywnica (Kopřivnice) to niewielkie miasto, jego powierzchnia wynosi 2748 ha. Leży nad rzeką Lubiną, która jest prawym dopływem Odry. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pochodzą już z 1382 roku. w XIX wieku zaczęły powstawać tam min. fabryki czy wytwórnie powozów. w 1946 roku Koprzywnica uzyskała prawa miejskie.  Miasteczko wyróżnia piękna przyroda, cenne zabytki i atrakcje turystyczne.

Muzeum Techniki Tatra

Początki motoryzacji na Ziemiach Czeskich miały miejsce w niewielkiej pracowni w Koprzywnicy. Ignacy Szustala rozpoczął tam produkcję pierwszych powozów. Po latach miejsce te przerodziło się w fabrykę samochodów Tatra. Dziś znajdziemy tam pomieszczenia wystawowe, przepełnione ponad 60 samochodami osobowymi, ciężarówkami i częściami samochodowymi.  Znajdują się tam także trofea sportowe, zdjęcia historyczne czy prototypy. Ekspozycja została uzupełniona przez audiowizualne boksy oraz archiwalne dokumentacje. Całościowy rozmiar muzeum wraz z pracowniami renowacyjnymi wynosi 4921m2.

Wstęp:

  • Dorośli : 130 CZK
  • Dzieci, studenci, emeryci: 80 CZK

Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: TUTAJ.

Auto Moto Muzeum Oldtimer

Niedaleko od Muzeum Techniki Tatra, kilka lat temu powstało Auto Moto Muzeum Oldtimer, a w nim znajduje się prywatna kolekcja zabytkowych sam0chodów oraz motocykli. Można obejrzeć tam min. Mercedesy, Jaguary, Fiaty czy Pragi.

Wstęp:

  • Dorośli : 65 CZK
  • Dzieci, seniorzy : 59 CZK

Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: TUTAJ.

Zobaczcie także galerię zdjęć:

  •  Muzeum Techniki Tatra:
  • Auto Moto Muzeum Oldtimer:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj