Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czerwiec w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Koncerty, spektakle, gale

Facebook Twitter

Kolejny interesujący miesiąc w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Czerwiec zaczyna się np. premierą "Kto pierwszy ten lepszy", to spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Dziecięcego Rozróba.

Czerwiec w Teatrze Ziemi Rybnickiej
 • 1.06.2023, godz. 18.00. Spotkaj Głosy z Bajek Dzień Dziecka w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Najpiękniejsze piosenki z bajek i filmów zaśpiewane głosami, które zna Twoje Dziecko. Dla małych i… dużych dzieci! A to wszystko przy akompaniamencie MUZYKI NA ŻYWO!
Ale to nie tylko koncert… Co jeszcze nas czeka? Piękne kostiumy, gra świateł, dymu i baniek mydlanych, możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć (bezpłatnie), interakcja z postaciami, a nawet wspólne śpiewanie! Usłyszymy oryginalne głosy Anny, Hansa, Belli, Vaiany, Świnki Peppy czy Strażaka Sama w największych przebojach z bajek takich jak: Kraina Lodu, Vaiana, Piękna i Bestia, Zaplątani, Pocahontas, Mulan, Mała Syrenka, Mustang z Dzikiej Doliny, Toy Story, Księżniczka i Żaba, Aladyn, Król Lew czy Nasze Magiczne Encanto.

 • 2.06.2023, godz. 16.00. PREMIERA! „Kto pierwszy ten lepszy”, spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Dziecięcego Rozróba. Klub Kultury Harcówka, ul. Zakątek19, Rybnik Ligota.

Przed nami spektakl o niezwykłej historii! Opowieść o nie-narodzinach pewnego małego zwierzęcia – Kocia, które chciałoby mieć, nie urodziny, a narodziny. Przeżywa przy tym niesamowitą przygodę u boku swoich przyjaciół, którzy pomagają mu znaleźć rodzinę. Wzruszający, pełen emocji i śmieszny! Zapraszamy na spotkanie z Teatrem ROZRÓBA TZR!

Czerwiec w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 2.06.2022, godz. 17.00 i 19.00. Gala Muzyczna Szkoły Muzycznej YAMAHA

Gala Muzyczna uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha podsumowująca rok szkolny 2022/2023. O godz.17.00 wystąpią najmłodsi uczestnicy programów wczesnodziecięcych: Szkraby i Muzyka (dzieci 2-4 lat) oraz Junior Music Course (dzieci 4-6 lat) oraz najmłodsze dzieci z programów pianoforte, keyboard, gitara, wokal. O godz.19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu dzieci starszych i młodzieży. Podczas występu uczniowie zaprezentują następujące programy nauczania: wczesnodziecięce: Junior Music Course – grupy III i IV stopnia, programy instrumentalne: keyboard i gitara klasyczna oraz Szkoła Muzyki Rozrywkowej: gitara elektryczna, klasa wokalna, pianoforte. Po każdej części artystycznej nastąpi uroczyste wręczenie dyplomów uczniom. Bilety: 20 zł. Wstęp wolny za zaproszeniami dla uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha. Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

 • 3.06.2023, godz. 16.00 i 19.30. „Telewizja kłamie” – wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu

Cała prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie. Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska, Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz, Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor, Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz. Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop…i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję chce oglądać w spektaklu. Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Widzowie spektaklu wreszcie będą mogą zobaczyć jak zachowują się gwiazdy znane ze szklanego ekranu gdy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy. Czy zbieżność nazwisk jest przypadkowa? Ocenicie Państwo sami. Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, gwarantuje, że popłaczecie się… ze śmiechu!!

Czerwiec w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 05.06. godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „ Orzeł. Ostatni patrol”.

Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To co wydarzy się w kolejnych dniach przejdzie do historii i napisze legendę najsłynniejszego z polskich okrętów. Czas trwania: 1 godz. 44 min. Reż: Jacek Bławut. Prod. Polska 2022. Gatunek: dramat, wojenny. Obsada: Tomasz Ziętek, Adam Woronowicz, Antoni Pawlicki, Tomasz Schuchardt, Mateusz Kościukiewicz.

 • 5.06.2023, godz.19.00. DKF Ekran: Gorące dni

Po tym, jak jego poprzednik zniknął w tajemniczych okolicznościach, Emre zostaje mianowany nowym prokuratorem w niewielkim tureckim miasteczku Yaniklar. Miejscu, które dotknięte jest nie tylko poważnym kryzysem związanym z dostępem do wody, ale też licznymi politycznymi perturbacjami. Przyjazd pełnego ideałów i oddanego swojej pracy mężczyzny zachwiać może obowiązujące od dawna w miasteczku status quo… Scenariusz i reżyseria – Emin Alper. Gatunek – thriller. Produkcja – Turcja, Francja, Holandia, Niemcy, Grecja, Chorwacja. Czas trwania: 2 godz. 8 min.

 • 9.06.2023, godz. 18.00. „Wielkie dzieła, młodzi wykonawcy” – Koncert symfoniczny w wykonaniu absolwentów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola I Antoniego Szafranków oraz Filharmonii Rybnickiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego

Program koncertu
I. Emilia Ciupek – obój. Nauczyciel – mgr Marek Ludwik
Georg Friedrich Händel – Koncert obojowy g-moll HWV 287. I. Grave – II. Allegro – III. Sarabande – IV. Allegro
II. Prof. Marek Ludwik, Emilia Ciupek – obój. Georg Friedrich Händel – II Sinfonia Przybycie królowej Saby z Oratorium Solomon HWV 67. dodatkowo – poza programem
III. Julia Wolny – fortepian. Nauczyciel – mgr Katarzyna Balon. Edvard Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16, I. Allegro molto moderato
IV. Marta Król – skrzypce. Nauczyciel – mgr Renata Mielimąka. Antonín Dvořák – Koncert skrzypcowy a-moll op. 53. I. Allegro ma non troppo
V. Nikola Kruk – wiolonczela. Nauczyciel – mgr Jacek Gwizdon. Joseph Haydn – Koncert wiolonczelowy D-dur, Hob. VIIb I. Allegro moderato
VI. Aleksandra Zientek – skrzypce. Nauczyciel – dr hab. Adam Mokrus. Aram Chaczaturian – Koncert skrzypcowy d-moll. I. Allegro con fermezza

Czerwiec w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 11.06.2023, godz. 16:00. „Z kapelusza…” Gala taneczna Studia Tańca Vivero na zakończenie sezonu 2022/2023

Zapraszamy na wielkie święto tańca, podczas którego będzie można podziwiać wszystkich tancerzy Studio Tańca VIVERO – od najmłodszych do najstarszych, od debiutantów do najbardziej doświadczonych. Ponad dwie godziny tańca, muzyki i światła w najlepszym wykonaniu!

Czerwiec w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 12.06.2023, godz.8.15. Mała Akademia Filmowa

Temat zajęć: Kto ma wiedzę ten ma…? Siłaczki i Wielcy Bracia, czyli paradoksy powszechnej edukacji. Prelekcja: Łukasz Tura. Projekcja filmu: Lunana. Szkoła na końcu świata, reżyseria: Pawo Choyning Dorji.

 • 12.06.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Il Boemo”

Niezwykła i nieznana historia Josefa Myslivečka, zwanego Il Boemo, jednego z najbardziej cenionych kompozytorów operowych XVIII-wiecznych Włoch, który inspirował Mozarta i został jego przyjacielem. Ubóstwiany w Wenecji, pożądany w Neapolu, dziś pamiętany przez nielicznych. Jego muzyka nadal jednak fascynuje słuchaczy swą energią, pomysłowością, emocjonalną głębią. W filmie wybrzmiewa z mocą dzięki plejadzie współczesnych operowych gwiazd i znakomitej orkiestrze. To opowieść o losach kompozytora, jego relacjach z fascynującymi kobietami, brawurowej drodze na szczyt i bolesnym upadku. Czas trwania: 2 godz. 21 min. Reż: Petr Václav. Prod. Czechy, Włochy, Słowacja 2022. Gatunek: biograficzny, muzyczny, dramat historyczny. Obsada: Vojtěch Dyk, Elena Radonicich, Barbara Ronchi, Lana Vlady, Alberto Cracco, Federica Vecchio.

 • 12.06.2023, godz.19.00. DKF Ekran: 24 godziny

Splecione ze sobą losy trzech postaci opowiedziane w ciągu 24 godzin mogących na zawsze zmienić ich życie. Przejmująca opowieść o tym, jak kryzys ekonomiczny wpływa na relacje międzyludzkie oraz o sile przyjaźni i solidarności, które mogą przeprowadzić ludzi przez najtrudniejsze momenty życia. Reżyseria – Juan Diego Botto. Scenariusz – Juan Diego Botto, Olga Rodríguez. Gatunek – thriller. Produkcja – Hiszpania. Czas trwania: 1 godz. 45 min.

 • 13.06. 2023, godz.11.00. Kwietne Harce. Warsztaty florystyczne w Klubie Kultury Harcówka, ul. Zakątek 19, Rybnik-Ligota

Prowadzenie – Katarzyna Ochenkowska.

 • 15.06.2023, godz.17.00. Gala taneczna Dance 4Kids. Uroczyste zakończenie sezonu tanecznego

Wystąpią wszyscy uczestnicy zajęć, od dwuletnich Okruszków po nastoletnie mistrzynie tańca. Bilet 20 zł , dzieci do lat 5 wstęp bezpłatny. Organizator: Dance4Kids.

 • 19.06. godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Jezioro Słone”

Główna bohaterka tej historii – Helena (Katarzyna Butowtt) miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża (Krzysztof Stelmaszyk). Zapewniał on jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo. Mają troje dorosłych dzieci. Kiedy na jaw wychodzi, że mężczyzna ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy w życiu przejmuje kontrolę nad swoim życiem. Wszystko, co się dzieje, jest dla niej nowe, nieznane i ekscytujące. Chce go zdradzić? Chce się wyrwać spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Najważniejsze dla niej jest pozostanie wierną samej sobie. Czas trwania: 1 godz. 47 min. Reż: Katarzyna Rosłaniec. Prod. Polska, Szwecja 2022. Gatunek: dramat, komedia. Obsada: Katarzyna Butowtt, Krzysztof Stelmaszyk, Dorota Kolak, Judyta Paradzińska-Górska, Adam Ferency, Jacek Poniedziałek. |

 • 19.06.2023, godz.19.00. DKF Ekran: Prześwietlenie

Akcja filmu rozgrywa się w transylwańskiej miejscowości pełnej cichych uprzedzeń i zadawnionych urazów, które eksplodują wraz z pojawieniem się w tutejszej piekarni nowych pracowników: emigrantów ze Sri Lanki. Ksenofobia to chleb powszedni w regionie zamieszkanym przez kilka narodowości, więc wspólny wróg może okazać się użyteczny. Ten motyw to zresztą tylko jeden z wielu (bo i historia miłosna, i dziecięca trauma, i komiczna postać francuskiego aktywisty, i urażona męska duma) wątków, które ostatecznie splatają się we wschodnioeuropejski gordyjski węzeł. Wszyscy w nim dzisiaj tkwimy, nie umiejąc go ani przeciąć, ani rozwiązać. Scenariusz i reżyseria – Cristian Mungiu. Gatunek – dramat. Produkcja – Rumunia, Francja, Belgia. Czas trwania: 2 godz. 5 min.

 • 20.06. 2023, godz.11.00. Kwietne Harce.

Warsztaty florystyczne w Klubie Kultury Harcówka, ul. Zakątek 19, Rybnik-Ligota
Prowadzenie – Katarzyna Ochenkowska.

 • 23.06.2023, godz. 19.00. „Uroczysko” – spektakl tańca i śpiewu w wykonaniu Teatru Na Pół TZR

„Uroczysko” to widowisko teatralne łączące w sobie taniec i śpiew z historią utraty bliskiego. Tradycje słowiańskie przejawiające się w pieśniach, układach choreograficznych, kostiumach i scenografii łącza się z teorią Elisabeth Kubler-Ross o pięciu etapach żałoby. Pełna metafor i trybalizmu historia dwójki kobiet jest okraszona kuglarstwem i akrobacjami aktorów, tak aby ten trudny, ale niezwykle potrzebny społecznie temat przekazać w jak najbardziej dostępnej formie. W widowisku wykorzystywane są pieśni polskie, ukraińskie, litewskie i ruskie, a całość dzięki uniwersalnemu tematowi i minimalizmowi w tekstach jest zrozumiała w każdym języku.
Reżyseria: Mateusz Zbigniew Suchan, Adrianna Koźlik. Choreografia – Eryk Pawłowski. Kostiumy – Paulina Da-Via. Muzyka: Igriana Bartoszek, Mateusz Zbigniew Suchan. Opracowanie dramaturgiczne: Mateusz Zbigniew Suchan, Anna Leitner. Plakat: Zuzanna Stuchły. Obsada: Brana – Emilia Serwotka / Patrycja Paczos, Nadinka – Igriana Bartoszek / Kinga Nowosielska, Ivan – Krzysztof Marek / Patryk Księżyk, Teispes – Mateusz Zbigniew Suchan, Przewodniczka chóru – Patrycja Paczos / Julia Gatnar, Przewodniczka tańca – Magda Reclik / Julia Kobus, Mokosz – Anna Leitner, Małgorzata Staroń, Hanna Konieczny oraz zespół Teatru Na Pół. Produkcja Teatr Ziemi Rybnickiej. Liczba miejsc ograniczona.

Czerwiec w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 26.06. godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Dwa bilety do Grecji”

Magalie i Blandine w dzieciństwie planowały wyprawę na malownicze greckie Cyklady, ale… po szkole zdecydowały się pójść własnymi drogami. Po latach, już jako dorosłe kobiety, decydują się reaktywować przyjaźń i spełnić wspólne marzenie z młodości. Kupują więc 2 bilety do Grecji i ruszają w podróż na piękną grecką wyspę Amorgos. Po drodze okaże się jednak, że dawne przyjaciółki zmieniły się i mają inne podejście do życia, związków i relacji miłosnych. Spowoduje to falę zabawnych konfliktów i nieporozumień. Czy dawne przyjaciółki odnajdą relację sprzed lat, czy jednak zrozumieją, że zbyt wiele je już dzieli? Czas trwania: 1 godz. 50 min. Reż: Marc Fitoussi. Prod. Francja, Grecja, Belgia 2022. Gatunek: komedia. Obsada: Laure Calamy, Olivia Côte, Kristin Scott Thomas, Alexandre Desrousseaux, Nicolas Bridet, Panos Koronis.  |

 • 26.06.2023, godz.19.00. DKF Ekran: Sytuacja awaryjna

Nowy film Jiřiego Havelki to – po świetnie przyjętych „Właścicielach” – kolejna zjadliwa satyra na czeskie przywary narodowe. U progu letniego weekendu grupka Czechów jedzie niewielkim, lokalnym pociągiem. Gdy wskutek awarii maszynista wysiada, niezabezpieczony pociąg rusza i zmierza w przeciwnym kierunku… Jak zareagują podróżni? Reżyseria – Jiří Havelka. Scenariusz – David Dvorak, Jiří Havelka. Gatunek – komedia. Produkcja – Czechy. Czas trwania: 1 godz. 43 min.

 • 28.06.2023, godz. 17.30 i 20.30. Mateusz Socha Stand-up w programie „Panie Mateuszu”

Zapraszamy na dwa spotkania ze standuperem Mateuszem Sochą w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj