Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy będą otwarte prywatne żłobki i przedszkola?

Facebook Twitter

O otwarciu publicznego żłobka czy przedszkola decyduje samorząd. I jak wiecie z wiadomości Radia 90 zdecydowana większość z nich nie będzie przyjmować dzieci od środy (06.05.). A co z prywatnymi placówkami? Kto tu podejmuje decyzję?

fot. LRCL/ pixabay.com

Decyzja o otwarciu prywatnego żłobka czy przedszkola należy do osoby prowadzącej placówkę. Jak sprawdziła reporterka Radia 90 część z nich rozpocznie pracę już od środy, np. w Wodzisławiu; inne dopiero po weekendzie, jak np. w Rybniku. O tym kiedy i czy w ogóle otwierać żłobek lub przedszkole właściciele decydują po kontakcie z rodzicami swoich podopiecznych, wszystko zależy bowiem od ich deklaracji czy w ogóle przyprowadzą dziecko do placówki.

W jednej z niepublicznych placówek w Wodzisławiu Radio 00 usłyszało, że część rodziców ucieszyła się na wiadomość o otwarciu, ponieważ muszą wrócić do pracy, a mają kłopot ze zorganizowaniem innej opieki dla maluchów, więc decyzja o otwarciu jest odpowiedzią na potrzeby rodziców. Ale to mniej niż połowa osób, które do tej pory korzystały z tej fory opieki. Reszta zrezygnowała. Oczywiście prywatne placówki też obowiązują wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego co do ilości dzieci w grupie, zasad wydawania posiłków czy sprawowania opieki.

W placówkach, które otworzą swoje drzwi dla maluchów trwają teraz przygotowania, by dostosować się do nowych reguł.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj