Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Czy roboty czują ból?”. Filozofowanie dla każdego w czerwcowym prezencie od IBUK Libra

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka oraz platforma Ibuk Libra proponują swoim czytelnikom darmowy dostęp do książki elektronicznej „Czy roboty czują ból?” Petera Cave'a . Ten i pozostałe e-booki można wypożyczyć za darmo i bez wychodzenia z domu.

fot.pixabay.com

Czy roboty czują ból? 33 filozoficzne łamigłówki – Cave Peter

Nie musisz znać filozofii, by poznać moc filozoficznego zdziwienia. W tej pełnej myślowych paradoksów książce Peter Cave przedstawia 33 klasyczne i mniej znane filozoficzne problemy w sposób, który zmusi do zadumy nawet najmocniej stąpających po ziemi. Obywając się bez „izmów” i litanii nazwisk, za to z wykorzystaniem fantazji i dużej dawki humoru, autor prowadzi czytelnika od pozornie prostych sytuacji do samego sedna problemów, nad którymi od lat głowią się filozofowie. Czytelnik z reguły sam musi odnaleźć wyjście z myślowego labiryntu, w czym pomocna mu będzie opisowa bibliografia zawarta na końcu. Lekko napisana, lecz z pewnością nie trywialna, książka przeznaczona jest dla każdego, kto zastanawia się nad światem – bez względu na wiek.
Do ubocznych efektów lektury należy nieodparte poczucie zdziwienia rzeczywistością, a w skrajnych przypadkach – chęć zostania filozofem. [opis wydawcy]


Czy roboty czują ból? 33 filozoficzne łamigłówki – Cave Peter

Kod dostępu do wirtualnej czytelni IBUK Libra odbierzesz w każdej filii i oddziale raciborskiej biblioteki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj