Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na weekend. Poleca biblioteka w Czerwionce- Leszczynach

Facebook Twitter

Biblioteka Publiczna w Czerwionce- Leszczynach na weekend poleca książki, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Tzw. literatura obyczajowa lub inaczej kobieca trafia w serca nie tylko kobiet.

Biblioteka w Czerwionce- Leszczynach poleca książki na weekend

Coraz więcej mężczyzn wyjawia bibliotekarkom, że historie opisane w życiowych powieściach pochłaniają ich bez reszty.

– zdradza Aleksandra Pietruszewska, dyrektorka biblioteki w Czerwionce- Leszczynach.

Jedną z bardzo poczytnych pisarek z kręgu literatury kobiecej jest Anna Ficner- Ogonowska. Jej cykl powieści pt. „Alibi na szczęście” to historie o miłości, przyjaźni, o sile bohaterów w pokonywaniu przeciwności losu. Jej opowieści pełne są wzruszeń, ciepła i refleksji. Anna Ficner- Ogonowska wskazuje czytelnikowi co w życiu tak naprawdę jest ważne i co przynosi szczęście.

Jeśli mają Państwo ochotę poznać receptę na szczęście zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach po lektury jednej z najbardziej poczytnych pisarek. Być może znajdą w nich Państwo swoje „alibi na szczęście”.

Biblioteka w Czerwionce- Leszczynach poleca książki na weekend

Cały cykl „Alibi na szczęście” poruszył dogłębnie niejednego czytelnika, dlatego biblioteka w grudniu 2018 roku postanowiła zaprosić autorkę do Czerwionki- Leszczyn, aby osobiście móc ją poznać i skonfrontować swoje odczucia literackie z zamysłami pisarskimi. To na spotkaniu autorskim z Anną Ficner- Ogonowską czytelnicy m.in. dowiedzieli się o początkach pisania autorki, która z wykształcenia jest nauczycielką, i która dla przyjemności spisywała wymyślone przez siebie historie, oparte na prawdziwych wydarzeniach z własnego życia. Nigdy jednak nie odważyła się nawet wysłać swoich prób pisarskich do żadnego wydawnictwa. Na szczęście w tej kwestii wyręczył ją jej mąż, który w tajemnicy skontaktował się z oficyną wydawniczą, która z entuzjazmem przyjęła szkic i zgodziła się go wydać.

Spotkanie autorskie z Anna Ficner-Ogonowską fot. czerwionka.naszabiblioteka.com

Spotkanie autorskie z Anną Ficner-Ogonowską było kulturalnym wydarzeniem, które przyciągnęło czytelników do biblioteki.

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Czerwionce- Leszczynach!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024