Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Darmowa Szafa w Żorach dla potrzebujących

Facebook Twitter

W Żorach powstała "Darmowa Szafa". To miejsce, gdzie potrzebujący może otrzymać odzież, środki czystości ale także na przykład - wózek dziecięcy podarowany przez inną osobę.

Darmowa szafa od piątku będzie działała w Żorach

Darmowa Szafa dla potrzebujących. To inicjatywa za jaką wychodzi jedna z żorskich fundacji, a szafa będzie otwarta już od najbliższego piątku (11.08.). Darmowa Szafa to będzie miejsce, gdzie przyjść może każdy, kto znalazł się w potrzebie. Można tam otrzymać m.in. odzież, środki higieny, artykuły gospodarstwa domowego czy zabawki, ale także oddać rzeczy, którymi chcemy się podzielić z innymi. Tutaj może przyjść każdy i za symboliczną kwotę wybrać sobie piękne ubrania czy buty, a wpłacona kwota zasili konto Fundacji i pozwoli pomagać potrzebującym.

Natomiast osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji mogą wybierać rzeczy za darmo a także zgłaszać swoje potrzeby takie jak np. wózek, środki higieny, pralka itp. Każdy chętny może też wesprzeć Fundację, przynosząc artykuły pierwszej potrzeby i nie tylko. Otwarcie „szafy” w piątek (11.08.). Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą choć jedną rzecz do przekazania innym lub na licytację.

Fundacja Darmowa Szafa działa przy Alei Wojska Polskiego 1b/7u (obok przychodni Na Rondzie). Kontakt tel. 790 270 385, e-mail: darmowa [email protected]. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 -16:00. Dzień Otwarty Fundacji Darmowa Szafa odbędzie się w piątek, 18 sierpnia w godzinach 12:00 – 16:00. W tym dniu wszystko w Szafie jest za darmo. Będzie też konkurs, degustacja i pokaz mody. Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą choć jedną rzecz do przekazania innym lub na licytację.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023