Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Darmowe przejazdy autobusami w Jastrzębiu. „Stać nas na to” – mówi prezydent Hetman

Facebook Twitter

Od września jastrzębskie dzieci, uczniowie i studenci będą jeździć za darmo komunikacją miejską. Radni przyjęli uchwałę przygotowaną przez prezydent Annę Hetman, wprowadzającą darmowe przejazdy autobusami MZK. Fundowanie bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży będzie kosztowało rocznie miasto Jastrzębie 1 mln 300 tysięcy złotych.

Stać nas na to – mówi prezydent Hetman:

Z taryfy „0 złotych” będą mogły korzystać osoby do 25 roku życia. Według danych magistratu w Jastrzębiu żyje 22 tysiące osób, które są uprawnione do darmowych przejazdów. Do tej pory jednak z komunikacji miejskiej korzystało o wiele mniej mieszkańców. Okresowe bilety kupowało zwykle około 3 tysiące osób w wieku szkolnym. Teraz może to się zmienić. Prezydent Hetman jeszcze w kampanii wyborczej zapowiadała, że będzie starała się wprowadzić – wzorem Żor – bezpłatną komunikację na terenie miasta dla wszystkich jastrzębian. Jak mówi naszemu reporterowi zrobi wszystko, by jeszcze to w tej kadencji zrealizować:

Głosowanie nad bezpłatną komunikacją dla dzieci i młodzieży podzieliło radnych. 13 głosów było za, 2 – przeciw, 5 radnych wstrzymało się od głosu. Tymczasem jastrzębscy uczniowie pytani przez nas jednogłośnie mówią, że jazda za „0 złotych” to super pomysł:

-mówili Arkadiuszowi Żabce młodzi jastrzębianie. Dodajmy, że z bezpłatnej komunikacji będzie można korzystać na wszystkich liniach wyłącznie w granicach miasta na podstawie wydawanej od najbliższego poniedziałku „Karty Jastrzębianina”. Do połowy września honorowana ma być legitymacja szkolna lub studencka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021