Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dawid Lach, ratownik medyczny z Radlina pomagał poszkodowanym w wypadku i … gasił pożar auta

Facebook Twitter

Dawid Lach - ratownik medyczny z Radlina, był pierwszy na miejscu wypadku na autostradzie A4. Nie tylko pomógł poszkodowanym - co oczywiście jest naturalną rzeczą - ale także ugasił palący się samochód. Swojego pracownika chwali katowicki WPR.

Dawid Lach

Nie stracił zimnej krwi, wykazał się odwagą i czujnością – tak o swoim pracowniku piszą przedstawiciele Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Ratownik medyczny Dawid Lach z Radlina, na co dzień dyżurujący na motoambulansie, będąc poza dyżurem natrafił na wypadek samochodowy na autostradzie A4 (w kierunku Katowic).  W wypadku udział brały dwa samochody osobowe, a łącznie w zdarzeniu poszkodowane zostały aż cztery osoby dorosłe.

Dawid Lach nie tylko niezwłocznie ewakuował poszkodowanych w bezpieczne miejsce, ze względu na wyciek płynów eksploatacyjnych i duże natężenie ruchu, ale oczywiście od razu powiadomił służby o zdarzeniu poprzez dyspozytora medycznego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Rudy Śląskiej dwa zespoły ZRM z Rudy Śląskiej i Zabrza oraz policję. Łącznie trzy osoby zostały przetransportowane do pobliskich szpitali.

Dodatkowo ratownik nie stracił zimnej krwi, wykazał się czujnością i odwagą. Nie tylko pomógł poszkodowanym, ale zapobiegł gorszej tragedii. Podczas udzielania pomocy poszkodowanym doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w wyniku czego doszło do zapłonu pojazdu. Dzięki szybkiej reakcji ratownik samodzielnie, używając gaśnic samochodowych przejeżdżających kierowców, ugasił pożar przed przyjazdem PSP.  Ta informacja ma na celu wyróżnienie postawy, którą wykazałoby się z pewnością wielu z ratowników. Ratownik medyczny to nie tylko zawód – to misja

-chwalą swojego pracownika w WPR w Katowicach.

Sam ratownik dziękuje innym kierowcom, którzy przyszli mu z pomocą i udostępnili swoje gaśnice samochodowe. W WPR ze smutkiem wspominają jedynie, że nie każdy z szoferów, którzy zatrzymali się na miejscu zdarzenia, chciał pomóc w ten prosty sposób…

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj